19. února 2020
Kategorie: Motorky

Ubco, když i elektromotorka může být ošklivá

Elektromotocykly jsou na vzestupu a je o ně velký zájem. Většina strojů se může pochlubit velice atraktivním designem s moderními křivkami, které doslova dávají najevo, jak moderní ústrojí v sobě ukrývají. Pak je tu ale ještě Ubco, elektrický motocykl, který příliš parády nenadělá.

Ubco 2×2 je elektrický motocykl s poměrně robustní základnou a pohonem obou kol. Nevznikl však pro zábavu, ale byl navržen jako pracovní stroj pro farmáře na Novém Zélandu. Motocykl má své kořeny v roce 2014, kdy byl představen jeho prototyp. Původním cílem bylo navrhnout stroj, který by dokonale seděl farmářům na Novém Zélandu.

Momentálně je stroj nabízen na Novém Zélandu, v Austrálii a také ve Spojených státech amerických v pracovním provedení, nebo jako stylová motorka do nepohody, která může být registrována jako běžná silniční motorka, tedy spíše moped.

Základem je trubkový rám, ve kterém je uloženo vše potřebné, od řídící elektroniky po 50 V lithium-iontovou baterii, kterou je ovšem možné vyjmout a využít jí jako zdroj energi i pro jiné účely. Dojezd motocyklu je 120 kilometrů a nabíjení zabere šest až osm hodin.

Poháněna jsou obě kola, kdy každé z nich má v sobě elektromotor o výkonu 1 kW. Maximální rychlost je tak pouhých 50 km/h, ovšem mnohem důležitější je schopnost motocyklu zdolávat náročný terén.

Hmotnost motocyklu je 65 kilogramů a jeho nosnost je až 150 kilogramů, včetně samotného jezdce.

Byl pro vás článek zajímavý? Sdílejte jej přátelům: