29. prosince 2018
Kategorie: PR

Proč je nákup ojetého auta výhodnější než návštěva autosalonu?

Nakonfigurovat si vůz dle vlastních požadavků – od motoru přes barvu karoserie až po příplatkové prvky – zní skvěle. Ale nové auto má svou cenu, která není právě nejnižší. Navíc výrazně klesne hned ve chvíli, kdy podepíšete smlouvu a přeberete klíčky. Jako mnohem rozumnější volba se proto jeví pořízení staršího kousku. Navíc se nemusí jednat o „starou plechovku“! Přečtěte si klíčové důvody, proč byste měli před novým vozem upřednostnit ojetinu a udělejte si vlastní názor.

Lepší auto za méně peněz

Za tři sta tisíc korun pořídíte nového zástupce nižší střední třídy. S prestiží příliš nepočítejte a raději si nedělejte zálusk ani na bohatou výbavu… A co vám za stejnou částku nabídne autobazar? Slušnou limuzínu, která se ještě relativně nedávno prodávala za dvojnásobek. Pokud jste vždy snili o pořádném autě, ale nemůžete si za něj dovolit zaplatit milion, jednoduše si vyberte pár let starý model.

V autobazaru AUTO-VYHYBKA pořídíte například Škodu Superb 2.0 TDi pod 250 000 Kč.

Bez nesmyslných technologií

Spousta novinek je samozřejmě ku prospěchu, ale nemá smysl si nalhávat, že moderní automobily předčí ty starší ve všech směrech. Naopak v nich najdete věci, bez kterých byste se docela dobře obešli – třeba proto, že nejsou spolehlivé a jejich případná oprava je velmi nákladná. Ojeté vozy nejsou plné nesmyslů a často disponují skvělou technikou či výbavou, kterou automobilky do modernějších verzí nedaly.

Auta stavěná na dlouholetý provoz

Nové automobily jsou hezké na pohled, ale také z nich máte dojem, že příliš dlouho nevydrží? Respektive rozhodně ne tak dlouho jako vozy, které sjížděly z výrobních linek v minulé dekádě? Říká se, že auta vyrobená před rokem 2006 jsou stavěná na nájezd kolem 600 – 700 tisíc kilometrů, zatímco vozy vyrobené po roce 2006 zvládnou maximálně polovinu. Pravdou je, že moderní vozy jsou skutečně spíše spotřebním zbožím – automobilky chtějí, aby zákazník pravidelně obměňoval vozový park.

Luxusní Mercedes-Benz Třídy A vám může “říkat pane” za méně než 300 000 Kč.

Důvodů pro ojetinu je mnohem více, my jsme zmínili jen ty nejzajímavější. Přesto předpokládáme, že i tak mnoho z vás raději navštíví prověřený pražský autobazar spíše než prodejce nových vozů.

Byl pro vás článek zajímavý? Sdílejte jej přátelům: