01. května 2019
Kategorie: Automobily, Videa

Luxusní Bugatti Royale

Bugatti typ 41 Royale je luxusní vlajkovou lodí automobilky, která byla produkována v letech 1927 až 1933. Bugatti by toto jméno ráda oživila a přinesla stejnojmenný vůz na trh.

Královský elektromobil

S touto informací přišel šéf celé automobilky Stephan Winkelmann, který dodal, že automobilka by ráda nabízela také dostupnější modely poháněné elektromotorem. Původních Royale vzniklo jen sedm exemplářů a to navíc výhradně pod rukama samotného Ettore Bugattiho.

Dle dostupných informací by měl nástupce legendy využívat podlahovou plošinu J1, která je základem například i pro Porsche Taycan. Oproti němu však bude Royale zcela jiná liga. Využívat bude hlavně kompozit a také luxusní materiály, exotické dřevo nevyjímaje.

Unikátní technologie

Automobil by se měl na trh dostat nejdříve v roce 2023, a proto se spekuluje o nejrůznějších hypermoderních technologiích, kterými bude disponovat. Například se mluví o nukleární baterii, která by napájela trojici elektromotorů. Zdrojem energie je zde izotop s velkým poločasem rozpadu přibližně 100 let, ke kterému je připojený polovodič. Taková baterie pak na jedno nabití vydrží třeba i 10 let.

Spekuluje se také o výkonu vozu, který by měl dosahovat až 649 kW. Automobil by měl mít pohon všech kol a také vyspělé autonomní schopnosti. Očekávaná cenovka je okolo 700 tisíc eur, tedy přibližně 17,5 milionu korun. Royale by tak byl dostupnější model než například Chiron, ovšem stále dražší než model Mulsanne od Bentley či Phantom od Rolls-Royce. Jak by mohl vůz vypadat mohl naznačit koncept z roku 2009 jménem Galibier.

Byl pro vás článek zajímavý? Sdílejte jej přátelům: