23. listopadu 2022
Kategorie: Zajímavosti

Ford odemkl trezor, ve kterém můžete vidět více než 100 let historie

Pokud se chcete vydat do doby, kdy byl život jednodušší a naše auta neuměla sama řídit, můžete se ponořit do archivů a procházet obrázky a brožury Fordů z minulosti. Na oslavu svých 119. narozenin zpřístupnila společnost Ford Motor Company veřejnosti archivní materiál v hodnotě staletí, který si lze prohlédnout prostřednictvím nové online databáze nazvané Ford Heritage Vault.

Ráj pro fanoušky Fordu

Online databázi naleznete na webu Fordheritagevault.com. Byl vytvořen pro fanoušky Fordu, automobilové nadšence, novináře a ty, kteří se chtějí ohlédnout v čase za svým prvním autem nebo autem z historie jejich rodiny. Nyní mohou objevit tuto časovou schránku odkudkoli na světě. Prohledávatelné artefakty jsou ke stažení pro osobní použití a jsou zdarma, přičemž stránka obsahuje více než 5 000 vybraných fotografií a produktových brožur.

Od založení společnosti v roce 1903 do jejího stého výročí v roce 2003 Ford říká, že bude v průběhu času pokračovat v rozšiřování Heritage Vault, přičemž bude čerpat z jejích rostoucích archivů.

„Otevíráme se způsobem, který jsme nikdy předtím neudělali,“ řekl Ted Ryan, manažer archivu a dědictví značky Ford. „Naše archivy byly založeny před 70 lety a poprvé otevíráme trezor pro veřejnost. Toto je jen první krok ke všemu, co přijde v budoucnu.“

Málokdo má ponětí o tom, kolik úchvatných vozů značky Ford po světě jezdilo a jak všechny vypadaly. Jedná se o jednu z nejstarších automobilových značek na světě a je jedno, jestli máte Ford rádi nebo ne, je úchvatné sledovat vozy, které psaly historii této značky. Mnozí zajisté uznají, že jde o mnohem krásnější vozy, než jsou ty, které se prohání po silnicích v současné době.

Byl pro vás článek zajímavý? Sdílejte jej přátelům: