10.10.2018
Kategorie: Automobily

Audi chystá řadu unikátů souvisejících s využitím elektřiny

Spalovací motory jsou dnes stále jasnou klasikou. Zároveň se však většina automobilek vydává i alternativními cestami. Kromě toho, že vyrábějí různé hybridy, jdou i cestou čistě elektrickou. Poměrně unikátní je směr Audi, který je spojený hned s několika zajímavými zprávami. Podívejme se na ně.

Budoucí plány slibují až 12 elektrických modelů

První zajímavá informace je spojena s budoucím vývojem, a to ve směru čistě elektrických nebo hybridních automobilů. Zde je třeba říci, že plány Audi jsou poměrně odvážné. Má totiž v plánu mít do roku 2025 v portfoliu celkem 12 vozidel, ve kterých bude buď pně, nebo částečně využívána elektřina. Že nezůstane jenom u slibů, to celkem jasně potvrzuje i fakt, že automobilka postupně vyvíjí novou platformu, která nese označení Premium Platform Electric.

Audi e-tron pouze přes internet

První vlajkovou lodí automobilky má být model nesoucí označení Audi e-tron. Te má být distribuován po celém světě, včetně Evropy i Spojených států amerických. A právě zde automobilka přichází se zajímavým přístupem. Zatímco u nás v Evropě bude prodej realizován klasicky, tak v USA se chystá celkem zajímavá novinka. Vozy budou nabízeny výhradně online. Jde o celkem zajímavý přístup, který začíná jako experiment, přičemž v budoucnu by se mohl stát standardem.

Model Audi e-tron už nyní chce více než 10 000 lidí

U výše míněného model Audi e-tron musíme ještě zůstat. A to hlavně proto, že se jedná o poměrně úspěšný model. Zatím se vyrobilo jenom pár desítek kusů, ale v rámci předobjednávek projevilo zájem na 10 000 lidí. Jenom se potvrzuje, že zájem o tyto elektromobily je. Trh však zatím není tak zajímavý, a kromě Tesly žádný luxusnější elektromobil s dobrými parametry není. I to je jeden z důvodů takového zájmu. Navíc automobilka slibuje, že se zájemci nemusí obávat nijak dlouhých čekacích lhůt.

Byl pro vás článek zajímavý? Sdílejte jej přátelům: