24.1.2018
Kategorie: Praktické rady

Trápí vás zima? Máme pro vás užitečné triky, které vám usnadní boj s mrazem

Automobil je společník, bez kterého se dnes již neobejdeme. Když přichází zima, spoustě motoristům se orosí čelo. Čeká je totiž celá řada starostí navíc, jako každodenní čištění auta od sněhu, zamlžená skla a světla nebo zmrzlý zámek. Abyste si hravě poradili s těmito nástrahy, máme pro vás osvědčené triky, které vám ulehčí práci.

Jak na zamrzlá skla

Poměrně jednoduchý trik, který vás uchrání od zmrzlých prstů. Smíchejte ocet a vodu v poměru 3:1 a nastříkejte směs na sklo. Druhou možností je smíchání 600ml čistého alkoholu, 200 ml vody a pár kapek prostředku na mytí nádoby. Opět aplikujte na sklo a máte po problému.

Nedobytný zámek

Na zamrzlý zámek se většinou zahřívají klíče. Hrozí však popálení a celý proces je poměrně zdlouhavý. Babičky mají jednoduchou radu. Pořiďte si gel na dezinfekci rukou, který dokonale odstraní led a otevírání bude hračkou. Stačí pár kapek na klíčovou dírku.

Zamrzání zámku můžete předejít pomocí víceúčelového spreje WD-40. Nastříkejte menší množství a zamrzání zámku je pasé.

Zatuhlá guma u dveří

Tento problém mají především starší auta, ale to neznamená, že se nejedná o velkou starost. Aby nedocházelo k zamrznutí gumy u dveří, připravte si stolní olej na vaření. Naneste na hadřík, otřete gumové těsnění a poté setřete stěrkou. Problém je vyřešen. Olej zabrání zamrzání a těsnění u dveří vám nebude dělat paseku.

Jak na zamlžená okna

Zamlžená okna jsou pěkný prevít. Pořiďte si gumovou houbičku na čištění školních tabulí, na které se píše fixem. Okna se přestanou potit a vy budete mít čistý výhled. Do auta si také můžete vložit ponožku se stelivem pro kočky. To absorbuje vlhkost a okna se budou méně mlžit.

Ledová zrcátka

Skvělý trik, který vás zbaví igelitek z obchodního domu. Zabalte boční zrcátka do igelitu a máte po starostech s ranním čištěním.

Byl pro vás článek zajímavý? Sdílejte jej přátelům: