29.7.2020
Kategorie: Automobily

Kia Ceed a Xceed i jako hybrid

Pokud hledáte automobil, který by odpovídal současným vysokým nárokům na nízkou spotřebu a zároveň bude dostatečně pohledný a k tomu všemu má ještě parametry rodinného vozu, pak by se vám mohl nový hybridní Xceed či Ceed zamlouvat.

Hned dva nové přírůstky

Kia se elektrifikaci svých modelů již zabývá nějaký ten pátek. Postupem času nabídla elektromobily, plug-in hybridy i mildhybridy. Nyní na český trh přichází další dva zástupci elektrické ofenzivy. Jedné se o plug-in hybridné verze crossoveru Xceed a combi Ceed SW.

Za oba modely dáte přibližně 1 milion korun. Levnější je kombík Ceed SW, který vychází na zhruba 950 tisíc korun, větší sourozenec pak na bezmála rovný milion. Je to vyšší pořizovací částka, ale u obou modelů ji kompenzuje bohatá výbava.

Pro oba vozy je nabízen jediný výbavový stupeň Premium, který obsahuje full-LED světlomety, elektricky ovládané víko zavazadelníku, 16 palcová kola z lehkých slitin, dvouzónovou automatickou klimatizaci, bezklíčový vstup, vyhřívání předních sedadel i volantu či čalounění kombinující látku a kůži.

Přítomna jsou také parkovací čidla v přední části i té zadní. Standardem je i navigace ovládaná prostřednictvím 10,25palcové dotykové obrazovky. Nechybí ani zadní parkovací kamera, digitální přístrojový štít a celá armáda bezpečnostních asistentů.

Oba vozy pohání stejné pohonné ústrojí, které kombinuje přímovstřikový zážehový čtyřválec 1.6 GDI s šestistupňovou dvouspojkovou převodovkou a elektromotorem a výkonu 44,5 kW. Energii mu dodává baterie o kapacitě 8,9 kWh. Ty Xceedu PHEV umožní ujet v kombinovaném cyklu podle NEDC až 58 kilometrů v případě Ceedu SW je dojezd o dva kilometry delší. Kombinovaný výkon celého pohonného ústrojí činní 104 kW.

Oba elektrifikované modely lze od ostatních rozpoznat díky odlišnému vzhledu. Jejich maska je uzavřena a kombi dostalo sportovní verzi nárazníků z verze GT-Line pro celkovou lepší aerodynamiku.

Byl pro vás článek zajímavý? Sdílejte jej přátelům: