Jak si vybrat havarijní pojištění, aby bylo co nejvýhodnější?

Podle statistik se zdá, že čeští řidiči přistupují k pojištění zodpovědněji než v minulosti. Počet uzavřených havarijních a doplňkových havarijních pojištění meziročně narůstá a podle některých institucí propojištěnost dosahuje až 60 %. Kooperativa uvadla, že klienti stále častěji voli sdružené produkty, které kombinují povinné ručení a havarijní pojištění, případně dodatková pojištění v podobě pojištění čelního skla, rozšířených asistenčních služeb a úrazového pojištění.

Pojišťovny lákají zákazníky na slevy. Drtivá většina z nich nabízí minimálně pětiprocentní slevu jen za uzavření kombinace povinného ručení a havarijního pojištění. Bude-li se o produkty zajímat v rámci akce, pravděpodobně získáte výrazně vyšší slevu.

Základní balíček havarijního pojištění obvykle obsahuje pojištění proti havárii, krádeži, zničení poškození požárem a zásahu cizí osoby. V praxi však narazíte i na jiné kombinace, proto si důkladně prostudujte pojistné podmínky a případně si sjednejte vhodná připojištění. V nabídce obvykle najdete připojištění čelního skla, zavazadel a úrazů přepravovaných osob.

havarijni_01

Pojišťovny se při kalkulaci pojistného zajímají o množství údajů. Rozhodující bývá stáří, typ, značka a cena vozidla. Dále pak zvolená spoluúčast, region bydliště pojištěnce a v neposlední řadě bezeškodní průběh předchozího pojištění. Na cenu má vliv také frekvence platby. V případě platby za celý rok může cena pojistného výrazně klesnout. Nejlevnější havarijní pojištění mají majitelé starších vozidel, kteří si zvolí vysokou spoluúčast.

havarijni_02

Přestože je pro vás cena důležitým kritériem, přihlížejte především k pojistným podmínkám. Havarijní pojištění si sjednáváte proto, aby vám poskytlo adekvátní krytí v případě škodní události. K nalezení nejvýhodnější nabídky vám pomůže některý z mnoha online porovnávačů.

Byl pro vás článek zajímavý? Sdílejte jej přátelům: