11.10.2017
Kategorie: Automobily

T-Roc od Volkswagenu jako první globální SUV

Volkswagen představuje novou řadu SUV, která by se měla zapsat do historie tohoto segmentu. Bude disponovat velkým množstvím zajímavých vychytávek, které nejsou u Volkswagenu běžností. Že to automobilka se svým novým SUV myslí skutečně vážně dokazuje ten fakt, že plánuje jeho uvedení na všechny světové trhy. Ten samý automobil tak bude k dostání v USA, Austrálii, Evropě a Asii. Půjde tak o vůbec první globální model, který má již nyní dobře našlápnuto na překonání pětitisícové mety modelu Tiguan.

Na zákazníky bude působit především svým vzhledem, který je na Volkswagen skutečně velice netradiční. Celková vizualizace automobilu je dokonce tak jiná, že by automobil mohl oslovit i ty, kteří jeho designu vůbec neholdují. Zaujmou především svítící políčka diodových mlhovek či ostře řezaný C sloupek. Velice se nám líbí také možnost barevného ladění A sloupku a celé střechy, díky čemuž si bude každý majitel vozu svého T-Rocka přizpůsobit k obrazu svému. Zkrátka Volkswagen se skutečně vytáhnul.

Že o automobil bude zájem napovídá i to, že samotný vůz vychází z legendárního Golfu, se kterým sdílí například rozměry. Zda bude to samé platit i pro techniku, to v tuto chvíli nevíme. Ve známost však vešlo několik dalších detailů. Tak například známe rozměry kufru, které budou 445 potažmo 1290 litrů. Samotné víko kufru pak budeme moci otevřít stisknutím jediného tlačítka. Dále víme také to, že T-Roc bude nabízen ve třech stupních výbavy a to T-Roc, Style a Sport. Dvě poslední pak bude sobě rovné, jen budou využívat jiné prvky.

Automobil bude čtyřkolkou, která však bude libovolně nastavitelná. Nastavitelné budou také jízdní vlastnosti celého automobilu, kdy si budeme moci vybrat z módu Comfort, Normal, Eco , Sport a Individual. Co se motorů týče, k dispozici budou tří zážehové jednotky a tři vznětové.

Byl pro vás článek zajímavý? Sdílejte jej přátelům:
Štítky:, ,