1.2.2018
Kategorie: PR

Škoda Karoq zabodovala. Získala titul Auto roku 2018

Modely značky Škoda se v prestižních motoristických anketách umísťují na prvních místech pravidelně. Jen málokdo byl proto překvapen, že se vítězem ankety Auto roku 2018 stal nejnovější přírůstek Karoq. Kompaktní SUV si nebralo servítky ani s MBW řady5 a vozy Kia Stinger, Subaru Impreza a Opel Insignia. Odborná porota sestavená z 35 motoristických novinářů rozhodla, že jedničkou je právě „zmenšenina“ Kodiaqa.

Letošního ročníku soutěže se zúčastnilo celkem 34 nových automobilů. V předchozím ročníku suverénně vyhrála Škoda Kodiaq – největší SUV mladoboleslavské automobilky. Letošní výhra Škody Karoq je v pořadí čtvrtá za sebou.

Nová Škoda Karoq nahradila populární crossover Yeti, a ačkoliv ji mnozí vytýkají absenci hravosti, bezesporu jde o velmi kvalitní, bezpečný a řidičsky předvídatelný vůz. Mimo to má skvěle nastavený podvozek, díky kterému se na českých silnicích cestuje mnohem komfortněji. Ve srovnání s Yetim se karoserie prodloužila o 16 cm na současných 4,38 metru. Zároveň i o 3,5 cm „ztloustla“ na 1,84 metru. Zavazadlový prostor si polepšil o 106 litrů a nyní nabízí 521 litrů.

O novou Škodu Karoq je slušný zájem. Doposud si ji objednalo více než 6000 lidí. Čeští zákazníci si chválí design, vnitřní prostor, ale také vysokou úroveň bezpečnosti. Organizace Euro NCAP přidělila SUV plný počet hvězdiček (tedy maximum) a v kategorii ochrany dospělých cestujících vozidlo získalo 93 procent, což je o procento více než větší příbuzný Kodiaq.

Cena Škoda Karoq je poměrně příznivá a začíná na 529 900  Kč. Chcete-li se o kvalitách přesvědčit na vlastní kůži, kontaktujte některého z autorizovaných prodejců a domluvte si testovací jízdu. Více informací najdete na www.auto-poly.cz.

Zdroj fotografií a informace o souěži: autoroku2018.cz.

Byl pro vás článek zajímavý? Sdílejte jej přátelům: