31.7.2019
Kategorie: Zajímavosti

Problémy s cestováním v pořadu Grand Tour

Pořad Grand Tour má za sebou třetí řadu, která skončila v listopadu minulého roku. Nyní se připravuje řada nová, která však sebou přinese zcela jiný koncept. Již nebudeme svědky studiových pasáží s diváky, ale čeká nás, respektive trojici moderátorů, pouze cestování s vozy, tedy to, co bylo na pořadu vždy to nejatraktivnější.

Cestování s problémy

S tím je však spojeno několik problémů. Jelikož byly moderátoři v podstatě na každém koutu planety, musí produkce hledat místa, kde ještě nebyli. A protože je nutné hledat míst, kde může být občas horko, musí produkce nyní některé z naplánovaných cest rušit.

Týká se to také například cesty ze Saudské Arábie do Egypta, respektive města Káhiry. Ovšem v této oblasti je současná situace natolik nestabilní z důvodu přítomných teroristických skupin, že z tohoto plánu sešlo.

„Byla by to epická cesta, až na to, že by znamenala přejetí Sinajského poloostrova, a kvůli ISIS by šance, že všichni přejedeme na druhou stranu i s hlavami, byla velice malá,“ napsal Clarkson ve svém pravidelném sloupku pro nedělník Sunday TImes.

Kvůli bezpečnosti musí tvůrci zrušit natáčení i na exotických Andamanách, které leží mezi Indií a Myanmarem, „Na jednom z těchto ostrovů žije kmen, který zabije každého, kdo tam připluje,“ řekl Clarkson.

Možná, že by štáb přeci jen udělal lépe, pokud by moderátory ponechal ve studiu doma v Británii. To by však znamenalo, že by diváci přišli o to, co mají na tomto pořadu tak moc rádi a ve výsledku by byl vlastně nudný. Moderátoři totiž nejsou nejmladší a přeci jen jim energie postupně dochází, a proto je nutné je zasazovat do prostředí, které je samo o sobě dostatečně zajímavé.

Byl pro vás článek zajímavý? Sdílejte jej přátelům: