3.4.2019
Kategorie: Motorky, Videa

NXT Motors: Motorky s rychlostí blesku

NXT Motors je dalším výrobcem elektrických motorek, který se snaží podchytit současnou díru na trhu a nabídnout v ten pravý čas plnohodnotný motocykl s elektrickým pohonem.

NXT

Nizozemská společnost NXT Motors proto představila svůj první motocykl, který je výsledkem několikaletého vývoje. Novinka představuje základ pro budoucí paletu motocyklů, kterou bude značka v budoucnu nabízet. Nese jméno NXT Rage a poprvé se představila veřejnosti na akci Motorbeur v Utrechtu.

Motocykl využívá netradičních prvků konstrukce, které se kombinuje s tradičními komponenty podvozků konvenčních motocyklů. K nim se mimo jiné přibližuje i svým vzhledem. Základem je karbonový monokok, který v sobě ukrývá baterie a z části také elektromotor, který je součástí zadní kyvné vidlice.

Samozřejmostí pro elektrickou novinku je LED osvětlení a přístrojový štít tvořený sedmipalcovými displejem. Ten může krom provozních údajů poskytnout také barevnou navigaci. NXT se však nejvíce chlubí tím, že jejich motocykl je složen ze 70% méně dílů než klasické konvenční motocykly se spalovacím motorem. Bližší technické specifikace však uvedeny nebyly.

Máme se na co těšit

Prodeje této novinky by se měly rozběhnout již tento rok. Cenovka motorky by se pak měla pohybovat okolo 645 tisíc korun. Následně by měl na trh zamířit model Raw, který bude podobně laděný jako Rage. Později by pak měly přijít modely typu enduro, supersport a cestovní motocykly.

Byl pro vás článek zajímavý? Sdílejte jej přátelům: