29.6.2019
Kategorie: PR

Nejlepší aplikace pro řidiče

Nedokážete si cestování autem bez navigace už představit? Používáte GPS v chytrém telefonu? A víte, že existují i speciální aplikace, které umí řidičům zásadně zpříjemnit život? A to nejen v krizových situacích. Pojďte se mobilním aplikacím pro řidiče podívat na zoubek. K čemu jsou určeny? Jaké mají výhody? Jaké mají možnosti? A jestli jsou opravdu tak chytré, jak na první pohled vypadají?

Šikovné vychytávky pro řidiče

Aplikace Waze nabízí vedle klasické navigace a dopravního zpravodajství, které vás upozorní třeba na zdržení, ještě možnost sdílet komenty samotných řidičů. Ano, sami řidiči se pomocí Waze mohou informovat, co se na silnicích děje. Všichni majitelé aplikace jsou propojeni a mohou od sebe navzájem čerpat užitečné rady. Waze si drží také prvenství, co se týče počtu uživatelů, takže přísun novinek je zaručen.

Další „apkou“, jež by neměla ve vašem mobilu chybět je Záchranka. Největším pluskem je, že operátor na druhé straně aplikace, díky polohovým službám rovnou vidí, kde se vaše nehoda stala. To významně šetří čas a nemůže dojít k omylu. Jako bonus aplikace nabízí podrobné návody první pomoci. Vřele ji doporučujeme.

Velmi užitečnou aplikací je také mParkování. Už se nemusíte děsit komplikovaného a často nelogického systému parkování v Praze. Zkrátka a dobře, díky mParkování tento problém můžete vypustit z hlavy. Aplikace vám poradí, kde nejlépe v hlavním městě zaparkovat, a také za kolik, a na jak dlouho. Dozvíte se v okamžiku, jak vypadá v naší metropoli aktuální dopravní situace. K dispozici máte dokonce i kamerový záznam, u parkovišť P+R se dozvíte i konkrétně, jak jsou zaplněné. Aplikace umí současně zobrazit i přehlednou mapu parkovacích zón.

Aplikace, která počítá promile

Alkohol za volant nepatří, to je jasné a tak příznivci ohnivé vody či chmelového moku, by si určitě měli stáhnout „apku“ Alkohol kalkulačka. Když nemáte po ruce klasický test, hodí se i Alkohol kalkulačka, kde si můžete vybrat z více než třicítky přednastavených nápojů. Celá aplikace je lokalizovaná do češtiny a velmi snadno se ovládá. Po zadání parametrů se výsledky zobrazí v přehledném grafu. Samozřejmě musíte brát na zřetel, že se jedná jen o přibližný odhad doby, za kterou budete plně „alcohol free“, jelikož každý organismus se s alkoholem vyrovnává jinak. Aplikace je zdarma a je k dispozici jak pro Android, tak i pro iOS, na kterém „běhá“ například na telefonu Apple iPhone XR.

Aplikace, které umí šetřit

Aplikace mBenzin vám pomůže šetřit pohonné hmoty. Umí zmapovat benzinové pumpy ve vašem okolí. Dozvíte se, kam to máte nejblíž a také, kde natankovat nejlevněji. Údaje sice získává s drobným zpožděním několika málo dní, ale i tak jsou výsledky poměrně přesné. Aplikace myslí i na řidiče, kteří potřebují zjistit ceny nafty nebo LPG. Ke zpřesnění údajů můžete navíc i sami přispět a zadat aktuální cenu. Aplikace je samozřejmě česky, neboť pochází „z klávesnice“ českého vývojářského týmu. Pokud byste si ji chtěli vyzkoušet, její stažení vás nebude nic stát.

I další aplikace ProAuto pomáhá především šetřit. Mapuje totiž přehledně veškeré výdaje, které jsou spojeny s provozem auta. Současně funguje i jako kalendář, do kterého si můžete vepsat upomínky. Už nikdy nezapomenete nic zaplatit, ať se jedná o povinné ručení nebo výměnu pneumatik. Aplikace ProAuto zvládá spravovat i více vozidel najednou, což bude užitečné všem, kteří vlastní poněkud rozsáhlejší vozový park. I tato „apka“ je volně ke stažení.

Aplikace, jež zvyšuje vaši bezpečnost

Na závěr vám představíme ještě jednu aplikaci, která je opravdu v hustém provozu k nezaplacení. OnRoad Augmented Driving je aplikace, jež spolehlivě ohlídá bezpečnou vzdálenost vůči vozidlům jedoucím před vámi. K provozu této aplikace doporučujeme pořídit si držák na telefon, abyste mohli telefon instalovat do ideální polohy na čelním skle. S tou vám aplikace také sama pomůže, stejně tak, jako s dalším nastavením. Aplikace dobře funguje jak na operačním systému Android či Windows, tak i na iOS, třeba při použití Apple iPhone 8.

Chytrý telefon nabízí široké možnosti využití a to nejen pro řidiče. K dispozici máte stovky užitečných aplikací, ale bohužel i stovky, jež nefungují právě nejlíp. Ale ty kvalitní vám budou na cestách nepostradatelným pomocníkem. Jedna by však neměla chybět a oceníte ji, i když z nějakého důvodu nemůžete být online. Ano, je to Google mapy offline. To je zkrátka jistota. S jistým omezením vám tyto mapy poslouží jako klasická navigace, která je offline. Výhodou je, že mapy se zvládnou automaticky aktualizovat vždy, když se připojíte k internetu.

Byl pro vás článek zajímavý? Sdílejte jej přátelům: