22.4.2020
Kategorie: Financování

Nejdražší Mustang přichází na scénu

V současné době je za nejdražší Mustang považován filmový Bulitt, brzy by jej však mohl vystřídat prototyp Shelby GT350R z roku 1965.

Zajímavá investiční příležitost

To je alespoň přání organizátorů květnové aukce Dana Mecum´s 33rd Original Spring Classic, která je pořádaná společností Mecum Auctions. Této společnosti se již dříve podařilo vydražit zmíněný Ford Mustang GT 390 z filmu Bulittův případ. Pro natáčení legendárního snímku byly použity dva vozy, a za jeden z nich dal nový majitel 3,74 milionu dolarů, tedy asi 87,2 milionů korun.

Nyní by ale tuto částku mohl překonat prototyp Shelby GT350R. Tento vůz je totiž považován za vůbec nejdůležitější Shelby Mustang, protože pomohl výrazně posunout vnímání modelu z auta pro obyčejné, na auto pro výjimečné,

Navíc se jedná i o první závodní Shelby Mustang a to hned vítězný. Zároveň sloužil jako testovací mula pro nejrůznější komponenty a nápady, ze čehož těžily zákaznické exempláře závodních mustangů od Shelbyho.

Prototyp má svůj věhlas i díky fotografii ze 14. února 1965 na které je letící GTR350R s Kenem Milesem za volantem na okruhu Green Valley Raceway, který Miles vyhrál. V roce 1966 byl prototyp prodán Billu Clawsonovi. Ten po několika poruchách motoru celou jednotku vyměnil a dal do vozu GT40, motor, který nikdy neměl opustit továrnu Fordu. Tento motor je ve voze dodnes a díky tomu je ještě raritnější.

Následně se vůz dostal do sbírky Johna Atzbacha, který jej od roku 2010, asi 4 následující roky pečlivě renovoval.

Byl pro vás článek zajímavý? Sdílejte jej přátelům: