23.10.2019
Kategorie: Automobily, Zajímavosti

Mercedes představil své kořeny v moderním pojetí

Mercedes se svým konceptem vrátil zpět do historie, aby připomněl důležitý zlom v designu automobilů.

Mercedes jde zpět

Přes 118 lety představil Daimler-Motoren-Gesellchaft model mercedes 35 PS. Ten znamenal výrazný předěl v dějinách automobilového designu. Zatímco většina tehdejších vozů ještě stále vypadala jako kočár opatřený motorem, Mercedes přišel s vozem, který konečně vypadal jako skutečný automobil.

Vůz se představil během závodů Race Week v Nice a všem přítomným vyrazil dech svou nízkou siluetou a velice lehkým motorem umístěným nízko v pevném rámu. Maska chladiče byla navíc elegantně zasazena do přídě. A i když se původně 35 PS představoval výhradně jako závodní speciál, postupně se začal nabízet i běžným zákazníkům.

A právě tato legenda se stala základem pro koncept představený na akci Design Essential 2019, konaném ve francouzském Nice. Vůz byl stvořen pro to, aby podával jasnou zprávu o tom, že Mercedes byl vždy inovativní a luxusní značkou.

„Jenom silná značka jako Mercedes-Benz je schopna fyzické symbiózy historie a budoucnosti. Vision Mercedes Simplex znázorňuje transformaci specifického luxusu Mercedes-Benz,“ uvedl ke konceptu šéfdesignér Gorden Wagener.

Základem se stal dvoumístný monokok, ve kterém se snoubí historické i moderní tvary. Kola jsou mimo karoserii a pohon je ryze alternativní. Na přídi můžeme vidět zajímavě orámovanou masku růžovým zlatem a 3D displej, který plně nahrazuje chladič.

Kapota je zavřená díky popruhu s logem automobilky a detaily z růžového zlata, které se objevují také v luxusním interiéru. Ten je jednoduchý a nenajdete v něm žádné displeje. Veškeré potřebné informace se zobrazují na ovladačích a pouze tehdy, kdy je to skutečně potřeba. Interiér je ještě doplněn o tradiční analogové hodiny a působivý retrovolant, vykládaný dřevem.

Byl pro vás článek zajímavý? Sdílejte jej přátelům: