Jste ideální adept na havarijní pojištění?

Spousta Čechů pokládá havarijní pojištění za zbytečný luxus. Statistiky pojišťoven hovoří jasně – pojištění využívá jen 10 % automobilů, z celkového počtu registrovaných. A jak jste na tom s havarijním pojištěním vy? Možná byste uzavření „kaska“ měli zvážit, protože vám může ušetřit spoustu peněz a starostí.

K čemu havarijko slouží?

Havarijní pojištění je naprosto dobrovolný produkt a v porovnání s povinným ručením je dražší. Což je zřejmě důvod, proč o něm v České republice oproti západoevropským zemím mnoho lidí ani neuvažuje. Je to škoda, protože havarijní pojištění chrání vozidlo i bez ohledu na to, že ke škodě došlo zaviněním pojistníka. K základním pojistným rizikům patří havárie, odcizení, vandalismus a působení živlů. Nad základní rámec si lze sjednat i různá připojištění, například proti škodám na vozidle způsobeným při střetu se zvířetem.

havarijko_01

Na čem závisí výše pojistného?

V praxi se cena havarijního pojištění odvíjí od množství faktorů. Pojišťovny přihlíží k typu vozu, jeho stáří, výkonu, ale také je věku pojištěnce, jeho historii a v neposlední řadě k místu bydliště. Do ceny se ovšem nejvíce promítá pojistná hodnota vozu a rozsah pojištění. Chcete-li získat nejlevnější nabídku, požádejte o předběžnou kalkulaci u několika pojišťoven. Překvapí vás, jak se ceny produktů liší, a to bez ohledu na stejné nebo podobné parametry. Sjednáte-li si havarijní pojištění online, ušetříte ještě větší částku.

havarijko_02

Pro koho je havarijní pojištění vhodné?

Blížíme se do finále. Jak zní odpověď na otázku, kdo je ideální adept na uzavření havarijního pojištění? Především sváteční řidiči, kterým za volantem chybí potřebná jistota. Dále pak majitelé luxusních automobilů, které by případná oprava stála spoustu peněz. Poslední skupinou klientů jsou lidé, kteří vozidla financují formou leasingu nebo úvěru – ti si musí havarijní pojištění sjednat povinně na základě smluvních podmínek.

Byl pro vás článek zajímavý? Sdílejte jej přátelům: