30.5.2018
Kategorie: Zajímavosti

Jedinečná aukce vozů Carrolla Shelbyho

Automobilový svět se těší na jedinečnou aukci, na které budou draženy unikátní vozy ze sbírky Carrolla Shelbyho. Součástí kolekce jsou jedinečné prototypy i produkční automobily, které automobilová legenda skutečně řídila.

Velký pan Shelby

Carrolla Shelbyho asi není třeba více představovat, legendární závodník a později ladič vozů dokázal zázraky. Když do sportovního vozu AC Ace nainstaloval velký osmiválec Ford a tím dal vzniknout legendární Kobře, bylo jasné, že tenhle chlapík skutečné vozům rozumí a ví jak z nich udělat ty největší bestie.

Nejvíce se proslavil právě svou spoluprací s Fordem. Poníci, kteří vznikli pod jeho rukama, jsou dnes legendární. Podílel se však například i na revitalizaci Chrysleru. Shelby ladil naprosto všechno co mu přišlo pod ruku, třeba i legendární pick-up Dakota, ale i Lancery, Chargery, Omni a další modely.

Jedinečná kolekce

Kolekce jeho vozů čítá 24 unikátů od jedné z posledních plechových lízinek Ford Model T až po jen deset let starý Ford Mustang GT500KR. Dále zde najdeme Lincoln Continental a vzácností je i osobní sporťák Series 1, ten úplně první z roku 1999. Těchto vozů vzniklo jen asi 280 a to své si Shelby ještě dovybavil kompresorem. Z nuly na sto si prý odstartuje pod 3,2 sekundy a může jet až 282 kilometrů v hodině.

V aukci bude nabízena také osobní Cobra pana Shelbyho, který jezdil exemplářem CSX 8027. Od Steva McQueena si zase koupil Chrysler Airflow z roku 1935. Není vůbec známo, zda se bude celá kolekce dražit jako celek, nebo budou rozprodávány jednotlivé kusy. Aukční síň prozatím detaily nezveřejnila. Jde o kusy, které patřily, popřípadě je zkonstruoval pouze jediný člověk a tak by bylo hezké nechat sbírku ucelenou. V opačném případě by se jednalo o jedinečnou šanci, jak získat některý z unikátů.

Byl pro vás článek zajímavý? Sdílejte jej přátelům: