27.11.2019
Kategorie: Automobily

Elektrické SUV ala Mustang o sobě prozradilo zase o něco více

Jak jste možná již zaznamenali, Ford v současné době chystá premiéru nového elektrického SUV, které by mělo nacházet inspiraci v legendárním Mustangu a to nejen po designové stránce. Do premiéry sice ještě zbývá poměrně dlouhá doba, ovšem automobilka již začíná odhalovat parametry tohoto vozu.

Mustang do terénu

O novince se mluví již poměrně dlouhou dobu a na internetu se začínají objevovat spekulace o jeho parametrech. Ty nyní automobilka ukryla do tiskové zprávy, která se zaměřuje na budoucnost nabíjení elektromobilů Ford. V té Ford prozradil, že Mustang inspirovaný sportovním SUV by měl nabídnout čistě elektrický dojezd až 600 kilometrů dle WLTP. Tisková zpráva přitom hovoří o konfiguraci s prodlouženým dojezdem.

Tím se potvrzují dřívější spekulace, podle kterých by mělo být nové elektrické SUV nabízení v několika variantách, které se nebudou týkat jen velikosti baterie, ale také pohonu. Ve vrcholné variantě se počítá s dvojicí elektromotorů a pohonem všech kol, zájemci o slabší provedení by však mohli získat vůz se slabší baterií a například pohonem pouze zadních kol.

Při nabíjení doma či v práci pak majitelé elektrických modelů Fordu budou moci využívat nabíječku Ford Mobile Charger, kterou lze připojit do zásuvek s napětím 120 i 240 voltů. Při slabší zásuvce se bude dojezd navyšovat zhruba o 4,8 km za hodinu, u výkonnějších pak 35 km/h.

Ford by měl majitelům nových elektromobilů nabídnou i přístup k FordPass Charging network, ve které je sdruženo několik významných provozovatelů veřejných nabíjecích stanic – a to jak evropských, tak i amerických. V Evropě bychom se měli dočkat i podpory nabíjecích stanic IONITY, u kterých by mělo nové elektrické SUV Ford nabízet dobíjení při výkonu až 150 kW. Za každých 10 minut u nabíječky IONITY by se tak řidič měl dočkat zvýšení dojezdu přibližně o 93 kilometrů.

Byl pro vás článek zajímavý? Sdílejte jej přátelům: