29.5.2019
Kategorie: Motorky

E-Raw, skutečná elektrická surovost

Essence Motorcycles je další z mladých společností, které chtějí na trhu prorazit se svou elektrickou motorkou. Výjimečnost jejich projektů spočívá v netradičním designu spolu s výkonem a jízdními vlastnostmi. 

Jedinečný projekt

Essence Motorcycles je francouzská společnost, která u svých projektů sází především na exklusivitu. Tu zajišťuje v první řadě netradiční vzhled jejich motocyklů, jako například u E-Raw. Ta zaujme především svým řešením sedla, které je vyrobené z ručně ohýbané a lepené dýhy či kovu.

Základem je trubkový rám, který je doplněn o komponenty podvozku osvědčených výrobců. Dodavatelem přední vidlice i tlumičů je společnost Öhlins, jehož produkty patří k těm nejlepším. Brzdové systémy pak pocházejí z produkce Nissan a Behringer.

V případě pohonného ústrojí nabízí Essence Motorcycles dvě varianty. První využívá elektromotor o výkonu 80 kW, kterému poskytují energii baterie s kapacitou 12 až 18 kW. Druhá je osazená elektromotorem o výkonu 150 kW napájená bateriemi s kapacitou 15 až 20 kW.

Každý kus je originál

Essence Motorcycles uvádí akcelerací  za 3,4 sekundy u první varianty, u druhé pak 2,8 sekund.  Maximální rychlost se u obou verzí pohybuje kolem 200 kilometrů v hodině a dojezd na jedno nabití je 150 až 220 kilometrů.

E-Raw je nabízena za částku od 29 tisíc eur, tedy přibližně 750 tisíc korun. Samozřejmostí je možnost široké individualizace, díky které se každý z exemplářů stává naprostým originálem.

Byl pro vás článek zajímavý? Sdílejte jej přátelům: