19.10.2016
Kategorie: Videa, Zajímavosti

Dokonce i elektrovozy mohou shořet: Opakovaný problém hlásí Tesla

U vozů na benzín nebo naftu je poněkud logické, že mohou začít hořet, jsou naplněny hořlavou kapalinou. To je jeden z mnoha důvodů, proč stále stoupá poptávka po elektrovozech, v nich téměř žádné hořlavé kapaliny nejsou. Nejznámějším výrobcem elektrovozů je v současnosti Tesla a jak se v posledních měsících ukázalo, i tyto vozy dokáží skončit v plamenech.

Jeden z posledních případů se odehrál letos v srpnu ve francouzském městě Biarritz, kde shořel vůz Tesla Model S 90D. Vůz shořel při zkušební jízdě se dvěma zájemci o vůz, naštěstí se nikomu nic nestalo. Důvodem požáru byla špatně nainstalovaná přípojka. Jednalo se o zavinění lidského faktoru, tedy pracovníka, který přípojku špatně zapojil a to následně způsobilo požár.

Zástupce firmy Tesla se po této události oznámil, že není důvod ztrácet důvěru v tuto značku. Poznamenal také, že jde o ojedinělý případ a že jen v USA skončí každoročně v plamenech na 150 tisíc vozů na plyn. Chce tak zabránit šíření zprávy, která by mohla značku Tesla zbytečně poškodit. I když je nehod tohoto druhu málo, přesto k nim občas dochází a tato událost nebyla jediná. V roce 2013 došlo k požáru vozu Tesla a sice v Norsku. Další podobné události se týkaly vážnějších nehod, kdy vůz od Tesly začal hořet, když ho zapálil jiný hořící vůz, nebo také v případě, kdy došlo k přímému poškození akumulátoru. Událost nakonec nebyla tak „hrocena“, jak se původně očekávalo. Co se týče bezpečnosti a vozů Tesla, více spekulací se hemží kolem autopilota, který už dokázal způsobit autonehodu.

Byl pro vás článek zajímavý? Sdílejte jej přátelům: