14.11.2018
Kategorie: Automobily

Dočkáme se konečně modelu Q1 od Audi?

Q1 je model, který značku Audi provází již dlouho, nikdy však nevznikl. První pokus se proměnil v Q2 podaří se to tedy napodruhé?

Malé elektrické a stylové

Audi by rádo do roku 2025 nabízelo svým zákazníkům celou řadu elektrických modelů. První skutečně stylovou vlaštovkou by v tomto směru měl být model e-tron, který bude produkován také ve verzi e-tron Sportback a e-tron GT. Mezi dalšími nástupci by se pak mělo objevit i malé elektrické SUV s názvem Q1.

U Audi totiž momentálně pracují na elektromobilu postaveném na platformě MQB, která naznačuje i to, že automobil bude mít náhon na zadní kola.

Automobil je prozatím označovaný jako City Q a měl by být jakýmsi módním doplňkem do města. Bude se jednat o velice kompaktní automobil a zároveň nabídne prostornou kabinu. Důležitý prvek by měl představovat styl, který Audi rozhodně ví jak udělat.

Prozatím je vše jen na papíře

V současné době není vůbec jasné, zda Audi tento model vůbec bude realizovat, natož, kdy se dostane na trh. Chystá se však představit koncept, a to na autosalonu v Šanghaji v dubnu příštího roku.

Jak jste se dozvěděli již na začátku, Audi již dříve uvažovala o modelu nazvaném Q1. O jeho příchodu se spekulovalo už v roce 2014. Model však nakonec dostal označení Q2, protože Audi se podařilo získat toto označení od Alfy Romeo.

Byl pro vás článek zajímavý? Sdílejte jej přátelům: