19.9.2018
Kategorie: Automobily, Zajímavosti

Chcete limuzínu za lidovou cenu? Zkuste ruský Aurus

Ruský prezident Putin odprezentoval novou ruskou státní limuzínu, kterou již ukázal i prvnímu potenciálnímu zákazníkovi.

Ruský pozdrav do Dubaje

O Rusku se říká, že je zde možné skutečně vše a tak zatímco mnoho lidí žije na kraji sociálního minima ve starých sídlištích z dob komunistické éry, na které od té doby nikdo ani nesáhl, na druhé straně si boháči staví vily ze zlata a utrácejí miliony rublů za další zbytečný luxus. A právě na pro ně nyní Rusko připravuje vlastní luxusní vozy. Jako první se v prvním z nich objevil kdo jiný, než sám Putin, který je hned také odprezentoval potencionálnímu kupci.

Tím byl princ z Abu Dhabí Mohamed bin Zayel Al Nahyan, který si vůz prohlédl během své návštěvy Moskvy. Automobil mu představil sám prezident, se kterým se posadil i do vozu a automobil následně ohodnotil jako velice komfortní.

Zda si princ exemplář pořídí či nikoliv je otázkou. Ovšem šance tu je. Automobil totiž není určen jen pro nejmocnější tohoto světa, ale bude nabízen také “obyčejnému lidu“, tedy těm, kteří na něj budou mít. Od příštího roku se začne prodávat v Rusku a následně také po celém světě.

Mnoho modelů

V současné době je v plánu postavit 70 kusů představené limuzíny. V dalším roce pak 200 kusů a následně 300 kusů. Konečné číslo by se pak mělo zastavit na 5 tisících vyrobených kusech ročně. Do tohoto čísla jsou však připočítávány i další modely, které chce společnost Sollers vlastněné UAZ vyrábět. Mezi nimi bude EMP, SUV a také minibus.

Automobil bude nabízen pod značkou Aurus, což je kombinace výrazů pro zlato AU a pro Rusko Rus. Jednotlivé modely budou pojmenovány podle věží Kremlu a tak představená limuzína nese jméno Senat, dále se dočkáme SUV Komendant a minibusu Arsenal. Počítá se navíc také se sedanem, tedy zkrácenou verzí limuzíny.

Byl pro vás článek zajímavý? Sdílejte jej přátelům: