25.9.2019
Kategorie: Automobily

Cadillac také plánuje elektromobil a to vysoce stylový

Ani Cadillac nemá v plánu zaspat přicházející elektromobilitu a připravuje se skutečně stylově. Nejen, že chystá elektrickou verzi svého modelu Escalade, ale připravuje také zcela nový model, který bude lákat především na design. Na tuto novinku si však ještě chvilku počkáme.

Elektrická Amerika

O elektromobilech se hovoří především v souvislosti s evropskými automobilkami. Své elektromobily však nepřipravují jen Evropské značky, ale také jiní výrobci ze všech možných koutů světa. Platí to i pro ty z USA a tedy i pro Cadillac, který podle nejnovějších informací připravuje minimálně dva čistě elektrické automobily.

Už nějakou se hovoří o elektrické verzi modelu Escalade. Ovšem ten by neměl být jediným elektrovozem, který bude Cadillac vyrábět. Hovoří se také o zcela novém voze, který bude již od základu stavěn coby čistokrevný elektromobil. Větší množství informací o něm však zůstává tajemstvím.

Zajímavé je přitom sledovat, jak se liší strategie jednotlivých značek při uvádění elektromobilů na trh. Volkswagen například chystá vlastní rodinu elektrických vozů pojmenovanou ID, ve které budou jen samé novinky. PSA zase elektrifikuje výhradně své staré modely. Jakousi zlatou střední cestu pak zvolil Cadillac, který bude elektrifikovat starý model a nabídne i zcela nový. Podle informací bude novinka postavena na architektuře BEV3, což je modulární platforma koncernu GM, na které budou postaveny všechny budoucí elektromobily celého koncernu.

Platforma bude umožňovat stavbu vozů všech velikostí, od kompaktů po velké SUV. Navíc bude možné stavě vozy s pohony zadní, přední i obou náprav a také bude možné zvolit mezi pravostranným či levostranným řízením. Čili zcela univerzální platforma, která je snem snad každé automobilky.

Nový elektromobil by měl být na trh uveden v roce 2022. Snad toto čekání bude stát za to, protože výrobce mimo jiné slibuje i dojezd 644 kilometrů. Ve stejné době by měl přijít také elektrický Escalade.

Byl pro vás článek zajímavý? Sdílejte jej přátelům: