11.9.2019
Kategorie: Automobily

Bugatti představí nástupce EB 110 SS

Pokud je tato zpráva skutečně pravdivá, pak se můžeme těšit na Chirona s vyšším výkonem a extrémně nízkou váhou.

EB 110 SS

Automobilka se připravila na akci Monterey Car Week, kde představí limitovanou edici vozů, která by se měla stát duchovním nástupcem modelu EB 110 SS z devadesátých let. Podle dostupných informací bylo vyrobeno celkem 10 kusů tohoto unikátu, přičemž jeden by měl být nabízen za cenu 8 milionů eur, tedy přibližně 204 milionů korun.

Podle některých spekulací měla Bugatti již pozvat potenciální kupce na exklusivní prohlídku v červnu, kde jim byl vůz představen a nabídnut. Je tedy dost pravděpodobné, že v momentě, kdy automobilka vůz odhalí, budou již všechny jeho exempláře prodané.

Spekulace o tomto vozu vyvolal instagramový účet automobilky, kam je od prvního dne tohoto měsíce pravidelně přidávána připomínka na důležité milníky celé značky. Série krátkých videí by měla připomínat letošní 110. výročí od založení značky a model EB 110 SS se ukazuje jako nejlepší volba pro stavbu speciálu.

Původně vůz vycházel z klasického EB 110 GT, které se představilo 15. září 1991, přesně před 110 lety od narození Ettoreho Bugatti. Oproti GT byla SS verze výkonnější a lehčí. Nízké hmotnosti bylo dosaženo použitím karbonových komponentů v exteriéru i interiéru vozu, kde nahradily hliníkové prvky.

Pro letošní limitku by měl být základem Chiron, který dostane designové úpravy a bude velmi zajímavé sledovat, jak mechanici Bugatti naloží s jeho technikou a odlehčováním.

Byl pro vás článek zajímavý? Sdílejte jej přátelům: