1.7.2018
Kategorie: PR

Automatická převodovka jako správná volba? Vypadá to tak!

Není tomu tak dávno, kdy byly vozy s automatickou převodovkou vnímány jako dopravní prostředky lenochů a v lepším případě nenapravitelných milovníků amerických aut, pro které je tento mechanismus typický snad od nepaměti. Jenomže časy se mění a vypadá to, že si na přítomnost automatu rychle zvykají i čeští řidiči. Proč byste se pro tuto variantu měli rozhodnout i vy a upřednostnit automatickou převodovku před manuálem?

Usnadňuje řízení méně zkušeným řidičům

Jestlipak víte, že se dá jezdit s automaty i v autoškole? Autoškola na automat je skvělým řešením pro každého, kdo má z řízení strach a nechce si ovládání vozidla zbytečně komplikovat manuálním řazením.

Pražská autoškola KING potvrdila, že je o kurzy poměrně velký zájem. Žáci si jízdu ve vozidlech s automatickou převodovkou pochvalují a manuál jim vůbec nechybí.

Autoškola KING Praha však dodává, že držitelé řidičských průkazů skupiny B-automat nemohou bez dodatečných zkoušek usednout za volant automobilu s manuální převodovkou.

Komfortnější jízda pro řidiče i posádku

Jedním z důvodů, proč se automatické převodovky uplatňují v luxusních limuzínách, je fakt, že při jízdě ve voze s manuálním řazením dochází k nepříjemnému cukání. Jízda s automatem je naopak výrazně pohodlnější pro posádku a méně únavná pro řidiče. Ten výhodu automatu pocítí například při popojíždění v kolonách.

Automatickou převodovkou k nižší spotřebě

Na úsporu na pohonných hmotách čeští řidiči slyší. V případě automatické převodovky s vyšším počtem rychlostních stupňů je spotřeba automobilu o poznání nižší, protože systém lépe využívá potenciál motoru.

Zda se nakonec rozhodnete pro automobil s automatickou převodovkou, nebo zůstanete věrni manuálnímu řazení, je na vašem uvážení. V praxi totiž samozřejmě záleží na konkrétním typu převodovky. Přesto mějte na paměti, že se na vozy s automatem nemusíte dívat skrz prsty.

Byl pro vás článek zajímavý? Sdílejte jej přátelům: