21.4.2017
Kategorie: Automobily, PR

Alfa Romeo Stelvio – První designové SUV

Automobilka Alfa Romeo, jenž se pyšní pestrou historií, přichází právě teď na trh se zajímavou novinkou. Kdo o ní ještě neslyšel, tak by právě teď měl zbystřit! Jedná se o historicky první SUV této automobilky a navíc ne jen tak ledajaké! Je to pořádný kusanec!

Stelvio překonává všechna očekávání

Toto designové SUV Stelvio bude zpočátku nabízeno s benzinovým 276 hp 2,0litrovým motorem. Ovšem očekávaný bestseller je až naftový 207 hp 2,2litrový motor. Ten chytne za srdce každého dobrodruha. S takovým výkonem hravě předjedete i některé auta značky Audi. A už po prvním nasednutí budete mít jasno. Stelvio si okamžitě získá srdce vše vášnivých řidičů.

Postupem času slibuje automobilka rozšířit výbavu na šestiválcový 2,9litrový motor o síle 503 koní. Jen si to představte! Vaše Škodovka se 180 koňskými silami se tak může jít okamžitě zahrabat. Všechny modely jsou navíc standardně vybaveny pohonem všech kol a osmistupňovou převodovkou. A věřte, že i ve městě bude Stelvio příst jako kočička.

Co všechno ve Stelviu najdete?

Celá kapota, dveře či zavazadlový prostor Stelvia jsou vyrobené z hliníku. Ovšem kloubová hřídel, která pohání výkon zadních kol, je vytesána z uhlí. Díky tomu váží tato kráska jen 1 659 kg. Stelvio budete mít k dispozici s aktivním tempomatem, varováním proti kolizi, sledováním slepých bodů a zadní detekcí cesty.

Standardní výbavou všech modelů bude taky parádička v podobě elektricky ovládaných dveří zavazadlového prostoru. To se sice zdá jako zbytečnost, ale jen si vzpomeňte na ty situace, kdy jste něco chtěli dát do kufru, a aby si na to člověk vzal monterky.

Ve Stelviu se budete cítit jako v bavlnce

Interiér Alfy Romeo je stejně designový jako jeho exteriér. Jedním slovem „brilantní”! Uvnitř se můžete těšit z pohledu na tříramenný volant, dřevěné obložení nebo také na interaktivní navigační panel. U něj se ještě na chvíli zdržíme.

Navigační panel je sám o sobě dostatečně jednoduchý a interaktivní, takže jej zvládne i vaše blonďatá partnerka. Standardní systém je vybaven 6,6palcovým displejem a SmartPhone zrcadlením, abyste nemuseli během jízdy manipulovat s telefonem a jen pohodlně zmáčkli jedno tlačítko. Pokud budete chtít něco lepšího, můžete si připlatit za volitelnou 8,8palcovou verzi, ke které navíc získáte systém rozpoznávání rukopisu a 3D mapy.

Protože jsou sedadla u Stelvia umístěná o 190 mm výše, než například u sedanu Giulia, budete mít z auta perfektní výhled. Už vám žádná díra nebo nerovnost na vozovce neunikne!

Stelvio nesmí chybět v žádné garáži!

Nové SUV od Alfy už teď svou ostrou jízdou, skvělými vlastnostmi, silným motorem, interaktivním vybavením a nadstandardními prvky zastiňuje ostatní SUV. Cenovka Alfy Romeo Stelvio v motorizaci 2.0T 280k AT8 začíná téměř na milionu a půl, nicméně za tu cenu dostanete opravdu klenot.  Má všechny ingredience potřebné k masivnímu úspěchu. Poutavý vzhled, pohodlné místo řidiče a jeho cena jsou esencemi úspěchu. Uvidíme tedy v budoucnu, zda si Alfa Romeo Stelvio tuto pozici udrží a dobije si naše řidičská srdce.

Byl pro vás článek zajímavý? Sdílejte jej přátelům: