Zajímavosti Archív

Oxford street pouze jako pěší zóna

10.1.2018

Jedna z nejproslavenějších ulic světa, Oxford street, se nejspíše promění pouze v pěší zónu. Takový je alespoň záměr londýnského starosty Sadiqa Khana. Informovalo o tom BBC.

Auto od Astonu? A co třeba ponorku?

22.11.2017

Automobilka Aston Martin patří mezi výjimečné producenty skutečně unikátních automobilů s kusem charismatu. Oblíbil si je i James Bond, pro kterého automobilka vyrábí vozy již nějaký ten pátek. Nyní se však pustila do projektu, který jako by z bondovky vypadl.

Interiér Dusteru 2018 vás dostane

25.10.2017

Dacia Duster si během svého několikaletého působení na evropském trhu vybudovala své jméno. Nyní přichází její druhá generace, která se bude vyznačovat evolucí předchozích tvarů, co se exteriéru týče, ovšem i radikální proměnou interiéru.

Avionics V1: elektrokolo nebo motorka?

4.10.2017

Elektrokola získávají na stále větší popularitě a pokud k nim přičtete i skvělý retro design, máte postaráno o to, že budete nepřehlédnutelní. Rozhodně to tak bude s kolem Avionics V1 od polského výrobce Avionics.

Odemykání Tesly půjde přes chytrý telefon

20.9.2017

Automobilovým klíčkům zvoní hrana, tedy alespoň v podání automobilky Tesla. Tato značka, která se snaží vnášet budoucnost do přítomnosti, zcela rezignuje na používání klasických automobilových klíčů a místo nich zavádí odemykání vozů pomocí chytré aplikace.

Historie klasiky jménem Café racer

16.8.2017

Café racer, pojem, který v dnešní době vyvolává nostalgickou náladu, ale také vzrušení z rychlosti. Jedná se o specifický způsob stavby motocyklu, který se začal objevovat v 50. letech minulého století v Anglii.