Zajímavosti Archív

Odemykání Tesly půjde přes chytrý telefon

20.9.2017

Automobilovým klíčkům zvoní hrana, tedy alespoň v podání automobilky Tesla. Tato značka, která se snaží vnášet budoucnost do přítomnosti, zcela rezignuje na používání klasických automobilových klíčů a místo nich zavádí odemykání vozů pomocí chytré aplikace.

Historie klasiky jménem Café racer

16.8.2017

Café racer, pojem, který v dnešní době vyvolává nostalgickou náladu, ale také vzrušení z rychlosti. Jedná se o specifický způsob stavby motocyklu, který se začal objevovat v 50. letech minulého století v Anglii.

Přelomový akumulátor

26.7.2017

Společnost StoreDot oznámila, že se jí podařilo vynalézt revoluční akumulátor, který je možné nabít za pět minut, a který umožní dojezd 500 kilometrů.

Goodyear CityCube: Unikátní do posledního detailu

28.6.2017

Stejně jako vyrábějí automobilky koncepty svých vozů, i výrobci pneumatik se snaží neustále posouvat své hranice a držet s producenty vozů krok. I to je důvod, proč se na některých futuristických vozech neobjevují klasické pneumatiky, ale v konceptu se představují i

Kde se vzal Karoq?

3.5.2017

Automobilka Škoda velmi brzy představí nástupce modelu Yeti, který ponese jméno Karoq. Kde se toto podivné jméno vzalo a má vůbec nějaký význam? Na to se nyní pokusíme nalézt odpověď.

Automobilové technologie blízké budoucnosti

8.3.2017

Automobily a technologie, to jde neuvěřitelným způsobem pevně ruku v ruce. Technologie se celým naším světem a tak i našimi životy šíří jako velká voda a vyhýbat se jim je hloupost. Mohou zachraňovat životy, léčit nemoci a pomáhat těm, kteří