15.6.2016
Kategorie: Toyota, Videa, Zajímavosti

Za milion mil na tachometru získal od Toyoty nové auto!

Schválně se podívejte, kolik kilometrů máte na tachometru? Američan Victor Sheppard překonal rovný jeden milion mil (více než 1,60 milionu kilometrů) se svým pick-upem Toyota Tundra. Tento nezmar značky Toyota sjel z výrobní linky v roce 2007 a majiteli bezesporu náramně posloužil. Tím spíš, když se o výkonu dozvěděl výrobce vozu. Automobilka Toyota nabídla Sheppardovi odkoupení vozu výměnou na zcela novou Tundru.

toyota_03

Zajímavostí je, že Sheppard byl prvním a jediným vlastníkem automobilu. Ročně s autem urazil průměrně 125 tisíc mil (v přepočtu cca 201 tisíc kilometrů), protože pravidelně absolvoval dálkové cesty mezi domovinou ve Wyomingu a městem Virginie. Jízdu ze severozápadní části USA na východ Sheppard podstupoval především kvůli práci.

Ještě zajímavější je ovšem skutečnost, že pick-up Toyota Tundra je v takřka původním stavu. Původní převodovka, motor i lak po překonání milionu mil? Sheppard hrdě prohlásil, že jeho automobil vypadá pořád skvěle a až na pár maličkostí je k nerozeznání od nového vozu. Ve velmi dobrém stavu jsou i sedačky uvnitř vozu. Údajně nejsou sice tak čisté, ale v žádném případě na nich není znát opotřebení nebo oděrky.

toyota_02

Automobil Toyota Tundra je dříč, nicméně své kondici vděčí především za zodpovědný přístup majitele. Sheppard během devíti let pravidelně navštěvoval autoervis a absolvoval 117 kontrolních prohlídek. Kromě pravidelné výměny oleje nechal na pick-upu několikrát také měnit rozvodový řemen.

Sheppard je možná jediný majitel vozu s takovým nájezdem, ale Toyotu zaujal především vynikající stav automobilu. Po odkoupení chce truck rozebrat a analyzovat, jaké konstrukční vlastnosti zapříčinili tak extrémně velkou výdrž v reálném provozu. Získané poznatky inženýři využijí při dalším vývoji automobilů.

Sheppard od Toyoty dostane zdarma další Tundru, tentokrát modelovou řadu z roku 2016. Bez nadsázky jde o jeho srdeční záležitost – v minulosti měl těchto pick-upů dokonce již patnáct.

Ilustrační fotografie: Toyotanews.

Byl pro vás článek zajímavý? Sdílejte jej přátelům: