18.4.2018
Kategorie: Financování, Zajímavosti

Za kryptoměny koupíte už i automobil

Pokud jste majitelem kryptoměn a vaše portfolium již dohromady tvoří pěknou sumičku, za kterou by se dal koupit automobil, neváhejte, a kupte jej za ně. Po celém světě začíná přijímat stále více obchodníků kryptoměnu jako běžný prostředek směny.

Bitcoin a kryptoměny jako celek jsou v současné době velice ožehavým tématem. Někteří je proklínají, jiní je vnímají pouze jako velkou nafouknutou bublinu, která dříve či později praskne a veškeré vložené peníze zůstanou majitelům burz. Zda se tak skutečně stane či nikoliv nedokáže momentálně nikdo odhadnout. Ovšem valná většina lidí si momentálně rve vlasy, že nenakoupili Bitcoin v době, kdy byl ještě za hubičku. Jeho aktuální cena je totiž přes 300 tisíc korun za jedinou minci!

Ti, kteří však Bitcoiny nakoupili v době, kdy ještě nestály nic, dnes mají zcela jistě na nový automobil, v některých případech dokonce na nový dům a ne jen jeden. Bitcoiny tak momentálně začíná přijímat stále větší množství prodejců, těch automobilových nevyjímaje. V nedávné dobře například někdo prodával svůj Rolls-Royce Phantom a McLaren 720 pouze za mince Bitcoinu. A udělal dobře!

Auta za kryptoměny i od oficiálních prodejců

Ovšem platby v kryptoměně přijímají i oficiální prodejci. Například v New Port Beach si můžete koupit nové Lamborghini za Bitcoiny od místního autorizovaného prodejce. Ten platby v kryptoměně přijímal již od roku 2013, ale vždy žádal jejich převod na USD. Nyní však přijímá i přímo Bitcoiny. Ve státech však není jediný, zde najdeme velké množství prodejců vozů, kteří přijímají Bitcoin.

Za Bitcoin však nakoupíte i u nás. Jeden z největších prodejců elektroniky u nás Alza.cz prodává elektromobily a zároveň přijímá platby v Bitcoinech. Můžete si tak od ní koupit modely od společnosti Tesla, nebo elektrické BMW i3. Za Bitcoin si můžete automobil půjčit a to například ve Fair Play Auto či u Electric Park.

Byl pro vás článek zajímavý? Sdílejte jej přátelům: