2.11.2016
Kategorie: Automobily, Škoda, Videa, Značky

Yeti ve stopách Yettiho

Sněžný muž Yetti patří mezi bájné postavy, které jsou opředeny mnohými tajemstvími a o kterých sice všichni mluví, ale ještě je nikdy nikdo neviděl. Pojmenován je po něm i jeden z modelů automobilky Škody, který nyní pojede hledat svého bájného otce.

Asi každý, kdo žije v Evropě, zná automobilku Škoda. Na této automobilce je skvělé to, že se snaží být vždy nějakým způsobem originální a projevuje se to i na názvech jednotlivých modelů. Automobilka nesází na písmena a číslice, ale dává do jmen svých modelů příběh. Stejně je tomu i u modelu Yeti. Ten je důkazem toho, že automobilka chce zaujmout i svým jménem a nebojí se jít i do vtipu a nápaditosti.

Yeti dostal své jméno právě po sněžném muži, se kterým by měl mít společnou odolnost, vytrvalost a schopnost zdolávat jakýkoliv terén. Navíc dokáže být Yeti i v celku nenápadným vozem, což se jeho vzoru daří nadmíru dobře.

Bude se hledat skutečný Yetti

Jménem Yeti se inspirovalo anglické zastoupení automobilky, které naplánovalo expedici do Sakteng Wildlife Sanctuary, což je oblast v Bhútánu, kde by se údajně měl Yetti nalézat. Expedice by měla čítat flotilu několika vozů značky Škoda a jejím cílem bude nalézt sněžného muže, o což se před ní pokoušel již nespočet mužů a všichni vyšli na prázdno.

Celou výpravu povede Alastair Humphreys, což je velmi známý anglický cestovatel a dobrodruh, který je držitelem prestižního ocenění od National Geographic pro dobrodruha roku. Prozatím se neví, odkud a kam cesta expedice povede, ovšem víme to, že se jí zúčastní 15 lidí a blíže neurčený počet modelů Škoda Yeti Outdoor s ochrannými prvky zejména ve spodní části vozu. Je dost pravděpodobné, že hlavním cílem mise je najít sněžného muže a oslovit ho, zda by se nechtěl stát ambasadorem celé značky Škoda. Tak držme palce, aby se celá věc podařila.

Byl pro vás článek zajímavý? Sdílejte jej přátelům: