26.4.2017
Kategorie: Motorky

Yamaha YS125 pro začátečníky i pokročilé

Společnost Yamaha představila novinku jménem YS125, který nahradila velice oblíbený model YBR125, na nějž navazuje designem i technikou.

Model YBR125 je na první pohled poměrně nenápadný stroj, který však okouzlil celou Evropu. Za deset let nadělal velké množství práce, o čemž svědčí také ten fakt, že má na svém kontě jen v Evropě přes 150 tisíc prodaných exemplářů. Bohužel jeho vítězné tažení zastavili emisní normy Euro 4, které jsou platné pro nové motocykly od tohoto roku. Yamaha se tedy rozhodla, na místo modernizace stávajícího stroje, přijít se strojem zcela novým. Podaří se jí navázat na úspěchy svého předchůdce, u kterého byly populární především nízká spotřeba, obratnost a ovladatelnost?

Novinka YS125 se od svého předchůdce liší již na první pohled modernějším řešením celého designu a lehkým ocelovým kosočtvercovým rámem, v kterém je uložen vzduchem chlazený čtyřtaktní jednoválce s rozvodem SOHC a vstřikováním paliva, který z objemu 125 cm krychlových. Ten poskytuje výkon 7,8 kW a točivý moment 10,8 N.m, při 6000 tisíc otáčkách. Jeho motor, samozřejmě splňující emisní normy Euro 4 je pak spojen s pětistupňovou převodovkou.

Podvozek této motorky využívá teleskopickou vidlici se zdvihem 120 mm, zatímco dvojice zadních tlumičů má zdvih 112 mm. Brzdový systém je vpředu vybaven jedním kotoučem o průměru 245 mm, zatímco vzadu je použita bubnová brzda o průměru 130 mm.

Na evropském trhu má být stroj nabízen ve třech barevných variantách, z nichž jedno je celé černé, a zbylé dva kombinují černou s červenými nebo bílými prvky. Prodej se má rozběhnout během letošního jara. Na českém trhu by se měla cena novinky pohybovat kolem 70 tisíc korun. Což je velice příjemná suma, která zajisté přiláká mnoho zájemců. Na jízdní vlastnosti tohoto zajímavého stroje si však ještě musíme počkat.

Byl pro vás článek zajímavý? Sdílejte jej přátelům: