4.9.2019
Kategorie: Motorky

Yamaha XSR900 CP3, když se potká budoucnost s minulostí

Yard Built je program úprav motocyklů Yamaha, v rámci kterého většinou vzniká jeden jediný výjimečný exemplář. Ovšem u motocyklu XSR900 CP3 bychom se mohli dočkat výjimky.

Přestavba ze dvorku

Yamaha v rámci programu Yard Built spolupracuje s úpravci motorek a veřejností nejlépe přijaté stavby využívá jako inspiraci pro své sériové modely. Projekt byl zahájen v roce 2013 a dnes má na kontě přes 40 přestaveb strojů.

Nejnovějším veřejnosti prezentovaným zástupcem je Yamaha XSR900 CP3, kterou realizovala společnost JvB-Moto. Tato společnost se programu Yard Built v minulosti již několikrát věnovala, ovšem tentokrát předvedla něco skutečně jedinečného.

Motocykl v sobě odráží nadšení, které má tato společnost při pohledu na klasické přestavby automobilů ze sedmdesátých a osmdesátých let dvacátého století. Ve srovnání se sériovým modelem Yamaha XSR900 nabízí CP3 ostřejší linie, nové kryty kol, blatníky, světlomet, kryt nádrže, nové sedlo i kapotu, LED osvětlení a užší řídítka se stupačkami.

Rám motorky, spolu s komponenty podvozku, zůstává věrný sériové verzi. V případě kapalinou chlazeného řadového tříválce o objemu 847 kubických centimetrů má být jedinou změnou nový výfuk Termignoni, který lehce navyšuje výkon motoru a především vylepšuje zvukový projev motocyklu.

Tento projekt jak se zdá nejspíše nezůstane v jediném exempláři, protože JvB-Moto připravuje sadu komponentů, kterou uvede na trh a pomocí kterí si bou majitelé klasické Yamahy XSR900 pozměnit vzhled motocyklu na Yamahu XSR900 CP3 či podobný stroj v závislosti na své vlastní fantazii.

Byl pro vás článek zajímavý? Sdílejte jej přátelům: