4.1.2018
Kategorie: PR

Jak vybrat nový alkohol tester a nespálit se?

Spolehlivý alkohol tester by měl patřit k povinné výbavě každého zodpovědného řidiče. Málokdo si to totiž uvědomuje, ale tento výrobek může odpovídajícím způsobem zachránit zdraví i peněženku (v krajním případě také život) nejen vám, ale zejména také vašemu okolí. Protože je nabídka alkohol testerů na našem trhu opravdu velmi bohatá, je občas poměrně složité se v ní zodpovědně zorientovat. Jak takový alkohol tester vybrat a nespálit se? Máme pro vás několik praktických tipů.

Tip č. 1: Seznamte se s nabídkou na našem trhu

Jak jsme již zmínili výše, značek, přístrojů, ale i jednotlivých technologií je na našem trhu opravdu nepřeberné množství. Vybírat si můžete elektronické přístroje a chemické dýchací trubičky s balónkem. První zmíněná varianta je pochopitelně dražší, než druhá. Na druhou stranu ani cena přístroje v tomto případě nemusí být zárukou kvality. Je proto dobré pročíst si aktuální a nezávislé recenze a na základě nich se rozhodnout.

Tip č. 2: Věnujte pozornost důležitým funkcím

Při výběru alkohol testeru byste se měli zaměřit zejména na velikost a tvar přístroje a jeho displeje, způsob jeho používání, zvukovou a vizuální signalizaci zkoušky nebo počet a typ baterií. Pozornost věnujte také jednotkám, v nichž je výsledek zkoušky uváděn. V našich podmínkách se nejčastěji setkáváme s označením BAC (Blood Alcohol Concentration) anebo BrAC (Breath Alcohol Concentration).

Tip č. 3: Pozornost na kalibraci

Spolehlivé a kvalitní alkohol testery by měly být kalibrovány již od výroby, přičemž datum kalibrace by mělo být vyznačeno buďto na obalu anebo na samotném přístroji. Kalibrace ovšem neznamená neomezenou přesnost přístroje. Obvykle je omezena počtem použití anebo datem, po jehož uplynutí je potřeba přístroj opětovně kalibrovat. Opětovnou kalibraci provádí buďto výrobce nebo jiná pověřená osoba.

Byl pro vás článek zajímavý? Sdílejte jej přátelům: