11.1.2017
Kategorie: Zajímavosti

Volkswagen se loučí s designérem Chironu, přebrala ho Hyundai

Alexander Selipanov je ve světě automobilového designu velkým jménem. Jedná se totiž o duchovní otce podoby moderního Bugatti Chiron, který nyní končí ve službách Volkswagenu a přestupuje k Hyundai, kde bude navrhovat luxusní modely značky.

Selipanov?

lamborghini_huracan_lp610-4_16728125723Ano ano, právě tento vousatý Bivoj má na svědomí naprosto dech beroucí design celého modelu Chiron, tak jak jej známe. Zároveň se také podílel na designu Lamborghini Huracán a musíte sami uznat, že to je prostě v životopise pořádně vidět. Chiron však představuje jeho zcela poslední dílo pro značku Bugatti a celkovou práci pro Volkswagen. Saša se totiž rozhodl jít východním směrem a nyní bude pracovat pro Hyundai.

Co dál?

Od ledna příštího roku se z něj stane šéf Global Genesis Advanced Studia, které se momentálně buduje v Evropě, a jeho přímým nadřízeným tak bude už jen Luc Donckerwolke, šéf kompletní Genesis Design. Jedná se o velkou výzvu, jelikož luxusní značka Hyunadaie je teprve ve svých začátcích a vše se bude formovat. Momentálně se prodává pouze luxusní sedan G90 a připravovaný je model střední třídy. Je zde tedy ještě zcela nepopsaný list nového korejského designu.

Lákadlo

Strach o jeho budoucnost však nemáme, protože jej svěřili do rukou skutečného odborníka. Saša vystudoval design na kalifornské Art College of Design a svou kariérní cestičku si začal prošlapávat v designcentru Volkswagenu. Dále se přes Lamborghini dostal do Bugatti. Hyundai však v cizím hnízdě nelovila poprvé. V polovině letošního roku oznámila, že svedli na svou cestu krajana Lee Sang Yupa, který svého času dělal designéra u značky Bentley. Lee momentálně pracuje jako viceprezident Genesisu pro design.

Tak snad Volkswagenu zbudou ještě nějaké šikovné ruce, které budou i nadále pokračovat v dobré designové práci, kterou poslední roky koncern odvádí.

Byl pro vás článek zajímavý? Sdílejte jej přátelům: