6.3.2019
Kategorie: Automobily

Volkswagen by rád postavil elektrický offroad

Budoucnost Volkswagenu je naprosto jasná. Elektrická rodina I.D. by postupně měla začít vévodit prodejům, ovšem krom elektrického hatchbacku, SUV a minivanu, bychom se časem mohli potkat ještě s jedním čistokrevným elektromobilem.

To tu ještě nebylo

Volkswagen rozšiřuje své elektrické portfolium, v Číně plánuje nabízet Cabriolet na bázi malého SUV T-Roc a také celou řadu nových elektromobilů. Jedním z nich by měl být také offroad, který má podle společnosti na to, aby konkuroval například Defenderu či Wrangleru.

Automobilka o tomto projektu již nyní reálně uvažuje, což také prozradil Michael Jost z vedení VW, který připomněl to, že by novinka byla naprostým unikátem. „V tomto segmentu zatím nejsou žádní výrobci, kteří by měli robustní elektrické auto milující oděrky a nesoucí je jako jizvy cti,“ řekl Jost.

V současné době můžeme na trhu najít modely jako je Defender či Land Cruiser od Toyoty, které mohou někteří ze specialistů předělat na elektromobily. Takové vozy se pak mohou používat například v dolech nebo na safari, ovšem nikdo zatím neoficiálně elektrický offroad neprodukuje.

Zatím…

Volkswagen si velmi dobře uvědomuje, že v tomto případě je na trhu díra, kterou by rád zaplnil. Je tu však jeden problém, kterým jsou nově vznikající elektromobilky, jako je Rivian, které mají již velmi blízko tomu, aby takový automobil začaly produkovat.

Volkswagen proto již zahájil průzkumy u zákazníků, zda by o takový automobil byl zájem a zda by se vůbec i líbil. Automobilka navíc zveřejnila první nákresy vozu a nutno říci, že nejsou vůbec špatné.

Byl pro vás článek zajímavý? Sdílejte jej přátelům: