26.2.2020
Kategorie: Praktické rady, Zajímavosti

Věděli jste, že škodovku lze nalakovat různě?

Výběr toho správného laku se může řídit celým množstvím různých kritérií. Každý člen rodiny má představu o barvě vozu zcela jinou. Někdo chce auto, které je vidět, jiný zase nevšední barvu.

Pestrobarevná nabídka

Mnoho lidí má představu, že široká možnost výběru z laků je výsadou zákazníků prémiových automobilek jako je BMW či Mercedes. Jenže nevšední barvu laku vám může dát třeba i taková Škodovka a věřte, že některé barvy jsou naprosto zaručenou vstupenkou do nevšednosti.

V ceníku si stačí zaškrtnout položku s označením zvláštní lakování, někdy též označované také jako fleetové lakování. Navenek není tato možnost příliš komunikována, a proto potkáte na ulicích aut s takovým lakem jen pomálu.

Z celkové produkce jej má asi jen každý tří stý model s logem Škoda na přídi, v ČR je to zhruba každá osmdesátá. Přitom se na speciální lak nepřiplácí žádné výrazné sumy. V případě Fabie to je o 5 300 korun více než za normální metalízu u větších modelů maximálně připlatíte 6 300 korun. Vybírat si přitom můžete z 60 barev, u každého modelu je drobný rozdíl.

Jediným problémem speciálního lakování jsou dlouhé čekací lhůty, protože speciálně nalakovaných vozů může být maximálně 15 za den. Navíc nové škodovky často kupují velké formy. Ty často nechtějí riskovat, aby si zaměstnanci na vyšších postech nakonfigurovali růžového Superba či žlutý Kodiaq, proto si raději musí vybrat ze standardních barev.

Celý vzorník laků Škoda sestavuje z oblíbených laků, které byly ve standardní nabídce již v minulosti a nyní se mezi sériové nevešly. Druhou skupinou jsou laky, které si prosadilo vedení designu či marketingu. Třetí skupinou jsou pak laky, které vznikly na přání velkých firem, typickým příkladem je modrá Italy, kterou chtěla italská policie, v minulosti pak žlutá pro Telecom.

Byl pro vás článek zajímavý? Sdílejte jej přátelům: