31.1.2018
Kategorie: Motorky

Uvolněte cestu! Yamaha MT-09 2018 přijíždí na scénu

Yamaha konečně vyslala do světa nový model, který však není zase tak úplně nový. V letošním roce totiž přejmenovala model FZ-09 na MT-09. Je nám jasné, že všem bude chybět „Fuzz“, ale „Master of Moment“ je v podstatě to samé. Všechny aktualizace zavedené v roce 2017, jako kontrola trakce, ABS nebo vylepšené škrtící křivky společně s 115 koňskými silami udělali z této motorky velký hit. Pojďme se blíže podívat na tuto jízdu z nové perspektivy.

Pohodlí během jízdy a skvělý odpich

Model dostal několik kosmetických vylepšení, které jsou oblíbené u široké veřejnosti. Například vyšší, plošší sedadlo a řídítka pullback ponechávají dostatek prostoru. Máte tak možnost se narovnat nebo opřít do motorky. A v horní části palivové nádrže máte dostatek místa pro zavěšení kolena.

Uspořádání reflektoru dodává motorce příjemnou vizáž a motorka působí více organicky, než originál. Celkově se změny povedly a přestože se nejedná o nic radikálního, je na první pohled vše vidět.

Jízdní vlastnosti jsou stabilní

Kosti udávají tón litého hliníkového rámu, který přináší při zatáčení slušný výkon i při zachování hmotnosti. I při relativně nízké hmotnosti motorka dobře drží na silnici a je dostatečně stabilní. Pro větší pocit stability jsou zde 17 palcové lité hliníkové ráfky, které mají široký vzorek, který drží jako přibitý. Nemluvě o ABS, který je součástí balení a nabízí tak širší možnosti v bezpečnosti.

Spousta energie na hraní

Pohonná jednotka slouží jako tlukot srdce a MT-09 má silné a zdravé srdce. Na papíře získáte motor o objemu 847 ccm a kompresní poměr 11,5 ku 1. Při této náloži získáte 115 koňských sil a 65 liber-stop točivého momentu. To je docela dost energie pro poměrně lehký stroj.

Yamaha MT-09 je skvělý stroj, ale to byl i předchozí model. Nic výrazného se nezměnilo a motorka kromě jiného jména nabízí tu stejnou kvalitu, jako kdysi.

Byl pro vás článek zajímavý? Sdílejte jej přátelům: