31.1.2018
Kategorie: PR

Jak ušetřit na povinném ručení? Vyzkoušejte srovnávač cen

Také si při každé platbě povinného ručení říkáte, že za dané pojištění platíte nějak moc? Je ideální doba k tomu, abyste začali přemýšlet nad tím, zda to přece jenom nejde nějak levněji. A jak se brzy dozvíte, skutečně to možné je. Na trhu je mnoho pojišťoven a většina lidí dokáže najít takovou, která je výrazně levnější, než ta jejich. Jak na to?

Využijte srovnávač cen

Možná jste zvyklí si při online nákupech porovnávat ceny za zboží, nebo za služby. A stejně můžete postupovat i v případě, kdy hledáte levné pojištění odpovědnosti z provozu motorového vozidla. Stačí k tomu využít povinné ručení srovnání. Tedy porovnávač, který se nezaměřuje na zboží ani službu, ale specializuje se na to, aby vám ukázal, jaké pojišťovny vás mohou pojistit a hlavně vám ukázal i to, za kolik vás mohou pojistit.

Nikoliv orientační, ale přesné ceny

Můžete namítat, že podobné srovnání zvládnete i vy sami. A to tak, že si projdete nabídku jednotlivých pojišťoven a porovnáte jejich ceníkové ceny. Tento postup má však dvě negativa. První je spojeno s tím, že vám to vezme i několik hodin vašeho času. Druhé negativum se týká toho, že mnoho pojišťoven uvádí jenom orientační, nikoliv konkrétní ceny. Realita tak může být od hodnoty v ceníku jiná. To proto, že cenu pojistek ovlivňuje řada věcí, jako třeba:

  • Objem motoru pojišťovaného vozu
  • Bonus a malus řidiče
  • Lokalita registrace vozu

Je to rychlé a nezávazné

Srovnávač cen je oproti výše popsanému postupu výhodnější nejenom proto, že vám řekne přesnou cenu a tak zjistíte, které nejlevnější povinné ručení zvolit. Opomíjet nelze také fakt, že na výsledné hodnoty čekáte jenom malou chvíli. Dá se říci, že vše se dozvíte téměř ihned od zadání vstupních informací. Samozřejmostí je také to, že se daným výpočtem k ničemu nezavazujete. Můžete si tak jenom udělat orientační přehled o možnostech, bez nutnosti pojistku sjednávat.

Pojištění podle vašich představ

Při srovnání cen budete mít v rukou nejenom informaci o tom, kolik bude vaše pojistka v ideálním případě stát. Budete mít v rukou i její charakteristiku. Tedy to, jak bude vypadat a kdy a jak vás bude chránit. Při hledání té nejlevnější tak můžete zvolit několik parametrů, jako:

  • Výše pojistného krytí
  • Celkový rozsah pojistných služeb
  • Varianty doplňkových služeb

Sestavíte si povinné ručení, které vám bude vyhovovat, a díky přesným cenám rázem zjistíte, kde byste si ho také měli sjednat, pokud vám jde o jistotu nejnižších cen. Tento postup doporučuje i web Miluji řízení, který se kromě jiného zaměřuje i na poradenství s ohledem na fakt, jak by měla ideální pojistka vypadat.

Vše vyřídíte online – i smlouvu

Je jasné, že žijeme v moderní době a tak lze mnoho věcí snadno vyřídit online. A to i samotné porovnání cen povinného ručení a následné vyhledání té nejlepší pojišťovny. Tím ale pokrok nekončí.  Pokud se obáváte nutnosti následně vyrazit na pobočku, nebo nutnosti sjednat si schůzku s pojišťovacím agentem, můžete tyto obavy pustit z hlavy.

Jakmile máte nejvýhodnější pojistku nalezenou, můžete si ji ihned sjednat. Prostřednictvím internetu. Stačí si vzít do ruky doklad totožnosti doklady k vozidlu, ze kterých přepíšete požadované údaje do internetového formuláře. Poté dojde k vygenerování a náhledu smlouvy, kterou snadno potvrdíte. Tím je to hlavní za vámi. Nyní už stačí pojistku jenom zaplatit, aby mohla být ihned platná. I to můžete zvládnout za pár vteřin, pomocí platební karty. A jak je to se zelenou kartou? Provizorní vám přijde do mailu, odkud si ji vytisknete a prokážete při případné policejní kontrole. Za pár dní vám přijde originál zelené karty, stejně jako tištěná smluví dokumentace, čímž bude potvrzeno, že povinné ručení bylo v pořádku sjednáno.

Byl pro vás článek zajímavý? Sdílejte jej přátelům: