13.11.2019
Kategorie: Automobily

Toužíte po vlastním pick-upu? Počkejte si na ten od Hyundai!

Hyundai a její pick-up jsou dlouho probíraným tématem, který však již nyní začíná nabírat na reálných obrysech. A začíná se dokonce mluviti o variantě N, která by mohla konkurovat i velkému Rangeru Raptor.

Pick-up s budoucností

Automobilka představila koncept svého pick-upu již v roce 2015 na autosalonu v Detroitu. Koncept vycházel z modelu Santa Cruz a byl velkým překvapením. Vůz nabídl nejen atraktivní design, ale i ověřenou techniku. Nikdo v té době však nebyl schopen říci, zda se bude skutečně vyrábět. To se však změnilo v roce 2017, kdy automobilka oznámila, že do dvou let nabídne na severoamerickém trhu nový, střední pick-up.

Jeho design by měl skutečně vycházet z konceptu Santa Cruz, zatím co technika bude pocházet od nového SUV Tuckson. Postupem času se však začaly objevovat spekulace, že kromě amerického trhu, by měl nový pick-up přijít také do Austrálie a dokonce i na vybrané evropské trhy.

O samotné technice toho prozatím moc známo není, ale mnoho indícií naznačuje, že bychom se měli dočkat i sportovně laděné varianty N. „Ze strany Hyundai a Kia byste měli být připraveni na cokoliv, všechno je možné,“ uvedl Biermann, šéf sportovní divize N a dodal „Neexistují žádná omezení.“

Základem vozu by mohl být výrazně předělaný podvozek, který krom offroadových tlumičů s vysokým zdvihem nabídne i řadu výztuh. V podbězích by se měla objevit velká kola s terénními pneumatikami a pod kapotou 2.0 litrový čtyřválec z modelu i30 N s výkonem 225 kW.

Pick-up je tedy stále ještě věcí, na kterou si budeme muset počkat, ale již nyní je jisté že bude a že se bude jednat o velice atraktivní vůz s velmi lákavou cenovkou, jak je tomu ostatně u Hyundai zvykem.

Byl pro vás článek zajímavý? Sdílejte jej přátelům: