17.7.2019
Kategorie: Zajímavosti

Tesla se potýká s problémy. Do 10 měsíců může přijít konec

Automobilka Tesla má v podstatě od svého počátku problémy se svým hospodařením. Nejednou byla automobilka téměř na dně a nyní je tato možnost opět reálná. Řekl to alespoň Elon Musk ve sém e-mailu zaměstnancům, ve kterém mluví o nutnosti snižovat náklady.

Tesla na pokraji konce

Své zaměstnance Musk varoval před tím, že pokud se Tesle nepodaří optimalizovat své výdaje, může do 10 měsíců dojít k situaci, kdy společnost nebude mít žádné finance. A to i přesto, že společnost nedávno provedla navýšení svého kapitálu prodejem akcií a dluhopisů.

Aby Tesla byla schopna zamezit veškerému odlivu dolarů, bude finanční ředitel i sám Elon Musk prověřovat každičký z výdajů, a toto opatření se dotkne i platů zaměstnanců či nákladů spojených se zastoupením automobilky po celém světě. Díky tomu si Tesla slibuje docílení finanční stabilizace, aby mohla pokračovat ve svých projektech i nadále.

Tesla je v této problematické situaci již po několikáté, protože finanční problémy jí potkávají pravidelně. Naposledy přiznal Elon Musk minulý podzim, že na jaře byla Tesla jen několik málo týdnů od úplného krachu. Způsobila to problematická produkce Modelu 3, která dostala Teslu do velice problematické situace.

Byl to právě Model 3, který měl vyřešit neustálé problémy společnosti, ovšem první kvartál tohoto roku ukázal, že Tesla ještě nemá ani zdaleka vyhráno. Přejme jí tedy, aby oné kýžené stabilizace skutečně dosáhla a mohla i nadále produkovat tolik zajímavé vozy jako doposud.

Byl pro vás článek zajímavý? Sdílejte jej přátelům: