21.8.2019
Kategorie: Financování

Tesla prodala rekordní počet vozů, ale pořád má ztrátu

Ta momentálně činí 408 milionů dolarů. Za první pololetí se tak vyšplhala již na 1,1 miliardu dolarů.

Červená čísla

9,4 miliardy ztráty není ten nejlepší hospodářský výsledek, v který Tesla zajisté doufala. Automobilce se tak stále nedaří dokázat, že je schopna vydělávat prodejem elektromobilů za ceny, díky kterým je trh tyto vozy schopen přijmout v masové míře.

Pozitivní zprávou však je, že se Tesle za druhé čtvrtletí podařilo oproti stejnému období loňského roku navýšit zisky o 47 % na 5,2 miliardy dolarů. Společnost si tak za uplynulé čtvrtletí připsala téměř 614 milionů dolarů. Její hotovost by se tedy nyní měla pohybovat okolo 5 miliard dolarů. Ovšem přichází období splácení masivních půjček a dalších nákladů.

Špatné hospodářské výsledky se projevily také na akciích, jejichž cena klesla o 10 %, ovšem stále je na tom lépe než v červnu tohoto roku, kdy náhled spadla na minimum od roku 2016. Automobilka vykázala ztrátu 6 miliard dolarů a i přesto, že Musk sliboval, že bude už jen lépe, společnosti se stále příliš nedaří.

V dopisu, který byl zaslán investorům stojí, že se automobilka hodlá více zaměřit na zvýšení svých výrobních kapacit a doručování vozů zákazníkům, namísto dosahování ekonomických cílů. Tesla však věří, že se dostane do plusových čísel již za toto čtvrtletí.

Byl pro vás článek zajímavý? Sdílejte jej přátelům: