29.11.2017
Kategorie: Automobily

Streetmate Volkswagen

Volkswagen si pro nás chystá novinku jménem Streetmate. O co se jedná? Těžko říct. Bohužel k ní nemáme vůbec žádné informace. Může se tak jednat o nový systém sdílení dat mezi automobily, ale klidně také o zcela nový model.

Automobilka Volkswagen se v poslední době velmi výrazně zaměřila na tvorbu elektrických modelů. Ty prezentuje prostřednictvím své rodiny I.D., ve které se neustále dějí nové a nové změny. Automobilka měsíc co měsíc prezentuje nové technologie, které mají vylepšit jízdní vlastnosti a pohodlnost řidičů v těchto vozech.

Tím nejnovějším bude tzv. Streetmate. Právě tento název si automobilka nechala patentovat a uvalila na něj ochranou známku. Informoval o tom server VWVortex, který okamžitě přišel se svou vlastní teorií, která pracuje se Streetmatem jako se zcela novým modelem. Tím by měl být malý městský automobil, popřípadě malý crossover.

Nový přírůstek do rodiny

Ten by se dost možná mohl zařadit mezi členy rodiny I.D., kterou momentálně Volkswagen prezentuje, kde se jen dá. Jedná se o čisté elektromobily, které jsou postaveny na nové platformě, vyvinuté speciálně pro ně. V současné době jsou členy této rodiny Hatch, tedy čistě elektrický nástupce Golfu, Buzz, elektrický autobusík, který vzdává hold legendárnímu Téčku a crossover Cozz. Všechny tyto modely by se měly dostat do sériové výroby a to v roce 2020.

Do rodiny by měly přibýt ještě další dva modely a to nejméně. Jedním z nich bude Launch a druhý AEROe. Ty budou mířit především na asijské a zámořské trhy a budou taktéž stát na platformě MEB.

Byl pro vás článek zajímavý? Sdílejte jej přátelům: