27.1.2017
Kategorie: PR

Školení musí podstoupit každý, kdo v práci používá vozidlo

Zákony ukládají podnikatelům a firmám množství povinností. Zatímco některé jsou naprosto jasné, na jiné se zapomíná. Například na školení řidičů, kteří v pracovní době řídí dopravní prostředek, ale nepatří do skupiny řidičů z povolání. Za nedodržení hrozí pokuta ve výši až dvou milionů korun.

Pravidelné školení řidičů bylo dříve nazýváno „školení řidičů referentů“ a patří k povinnostem, na které mnozí zaměstnavatelé neberou zřetel. Již několik let však Státní úřad inspekce provádí kontroly i ve firmách, které sice nemají koncesi na přepravní činnost, ale disponují vlastním vozovým parkem.

Jak už to tak u některých povinností bývá, školení řidičů referentů sice pracovníci pravidelně podstupovat musí, ale žádná zákon naříká, jakou formou a jak často. Zaměstnavatelé si tak mohou svobodně vybrat mezi prezenčním a online školením.

motocars.cz_king-skoleni_cz_01

Velkou výhodou online školení je cenová dostupnost a časová flexibilita. Zaměstnanci si mohou kurz projít kdykoliv a odkudkoliv. Třeba o víkendu na chatě.

Prezenční školení řidičů je zase vhodné pro zaměstnance, kteří nemají s řízením vozidel příliš mnoho zkušeností. Lektor může obsah kurzu přizpůsobit a zaměřit se na slabá místa. Obecně se kurzy dotýkají témat jako práva a povinnosti zaměstnance/zaměstnavatele, postup při řešení dopravní nehody, zásady defenzivní jízdy, bodový systém neb zvláštní předpisy.

Ať už nakonec zvolíte online, nebo prezenční formu, podstatné je, aby bylo školení přínosné. K tomu nejlepšímu, co je k mání v oblasti e-learningu, patří kurzy vytvořené odborníky z týmu KING E-LEARNING. Obsahují videa, animace a obrázky, díky kterým jsou pro účastníky velmi atraktivní a snadno zapamatovatelné. KING E-LEARNING však nabízí také prezenční formu školení.

motocars.cz_king-skoleni_cz_02Po kliknutí na obrázek se dostanete do demoverze e-larningu Školení řidičů.

Pokud vás online školení řidičů referentů zaujalo, přečtěte si o něm další informace na www.king-skoleni.cz.

Byl pro vás článek zajímavý? Sdílejte jej přátelům: