3.1.2018
Kategorie: Automobily

Škodovka bude mít své vlastní GT

Automobilka Škoda chystá produkci modelu jménem Škoda Karoq GT a spoustu dalších novinek, které brzy představí. O co vlastně půjde?

Pokud se řekne GT, leckomu se vybaví nadupaný automobil s masivním bodykitem, velkým potenciálem a ještě větším motorem pod kapotou. Takto velké věci se však u Škodovky rozhodně dít nebudou. GT bude nové označení pro dlouho očekávanou karosářskou verzi modelu Karoq, který by měl mít snížené proporce a být lehce sportovněji laděný do stylu BMW X6.

Nejisté informace

Prozatím není jisté, zda se novinka představí také v Evropě, protože její vývoj byl primárně směřován pro čínský trh. Zde bude jeho prodej zahájen v příštím roce, ovšem nejdříve bude vůz odprezentován a to na jarním autosalonu v Pekingu. A proč se neví, zda se vůz dostane do Evropy? Problémem jsou především výrobní prostory, kterých automobilka nemá nejspíše dostatek, aby uspokojila i Evropskou poptávku.

GT však nebude tím jediným, s čím se Škoda pochlubí v roce 2018. Představit by se nám mělo totiž také mainstreamové SUV, kterým bude s největší pravděpodobností mainstreamový crossover o velikosti menší než dosavadní Yeti. Novinka by měla být dostupná také pro Evropu a to v polovině roku 2019. Spekuluje se nad tím, že model nahradí současné karosářské varianty jako Fabia Combi či Rapid Liftback. Vůz by měl stát na platformě MQB jako Karoq. Ten se v Číně začne prodávat až v příštím roce a to s pozměněnou přední maskou.

O dalších novinkách automobilka prozatím mlčí. Ovšem mělo by jich být více, tak tedy uvidíme, co si pro nás náš tuzemský výrobce přichystá.

Byl pro vás článek zajímavý? Sdílejte jej přátelům: