Škoda ukázala veřejnosti maskovaného Kodiaqa

Novináři mohli alespoň na chvíli spatřit dlouho očekávaný přírůstek do rodiny škodováckých automobilů – sedmimístné SUV Škoda Kodiaq. Automobilka Škoda tak učinila 12.4 v rámci tiskové konference. Konference proběhla v souvislosti s oslavami 25. výročí pod křídly koncernu Volkswagen Group. Oficiální představení dosud největší Škodovky proběhne na podzimním autosalonu v Paříži.

Od VisionS se liší, ale i tak vypadá skvěle

Kodiaq se novinářům předvedl s maskovanou přední i zadní částí a vypadá to, že vnější tvary budou trochu jiným směrem než u konceptu VisionS. Prozatímní verze SUV nese název A Plus a podobně jako VisionS vyjel na velkých kolech. Spodní části dominuje výrazný prolis Wing a byly patrné i větší vnější zpětná zrcátka. Škoda nakonec upustila od výsuvných klik – v sériově vyráběném Kodiaqu se jich nedočkáme.

Opravdu velký medvěd

Mladoboleslavská automobilka nepojmenovala SUV po velkém medvědovi pro nic za nic. Je jasné, že nepůjde o žádného drobečka. S délkou 4,7 m, šířkou 1,91 m, výškou 1,68 m a rozvorem 2,79 m bude na silnicích nepřehlédnutelný. Vůz využívá platformu MQB a ve třech řadách sedadel se do něj vejde sedm pasažérů. Pětimístná varianta nabídne velký zavazadelník o objemu 680 litrů.

Co bude pod kapotou?

Co se motorizace týče, v základu bude zřejmě čtnáctistovka TSI s výkonem 92 kW. Neměla by chybět ani populární posílená verze s výkonem 110 kW a vypínáním válců ACT, která je v základní verzi Škody Superb. Na své si přijdou také příznivci turbodiselů, kteří si budou moct vybrat mezi 1,6 a 2,0 litrovými motory.

Cena nového Kodiaqa logicky zveřejněna nebyla, ale s trochou štěstí se bude základní verze (tzn. Čtrnáctistovka motor, manuální převodovka, přední pohon) držet pod hranicí šesti set tisíc korun. V každém případě půjde o revoluční Škodovku, o kterou bude značný zájem nejen u nás, ale zejména na asijských trzích.

Byl pro vás článek zajímavý? Sdílejte jej přátelům: