25.7.2018
Kategorie: Motorky, Videa

Seznamte se s nejdražším motocyklem na světě. Je jím Harley-Davidson Blue Edition

Harley-Davidson Blue Edition je výsledkem spolupráce motocyklového výrobce a šperkařské a hodinářské společnosti. Ohromuje nejen svým vzhledem, ale především cenou, která je v přepočtu 40,5 milionu korun.

Nejdražší motorka světa

Harley-Davidson používá k propagaci svého jména nejrůznější strategie a často se jedná o spolupráci s jinou značkou. Tou poslední kterou oslovil je švýcarská společnosti Bucherer, se kterou vytvořil stroj s názvem Harley-Davidson Blue Edition.

Základem stavby stroje je model Softail Slim S, který byl ovšem přestavěn naprosto k nepoznání. Kompletní proměna zabrala 2500 pracovních hodin a výsledkem tohoto projektu je stroj, který původní sériový model připomíná možná tak pohonnou jednotkou. Vše ostatní byl upraveno, změněno, vyměněno za zcela jiný díl, nebo úplně odstraněno.

Zlato a diamanty

Motocykl zaujme již na dálku svým velmi netradičním odstínem modré barvy a pozornost si zaslouží také pečlivé dílenské zpracování a jednotliví detaily stroje, protože právě ty z něj činní nejdražší motocykl na světě. Modrý lak je totiž doplněno o větší či menší počet prvků ve zlatě, kde skutečně nebyl použit lak, ale byly rovnou pozlaceny.

Další netradiční prvky představují například diamanty na nejrůznějších místech motocyklu, kterých je hned 360, či dvojice schránek v palivové nádrži, pod jejichž průhlednými kryty jsou uloženy hodinky a šperky z produkce společnosti Bucherer.

Motocykl má sloužit především jako velice exkluzivní reklamní poutač na výrobky této švýcarské společnosti. Ukazoval, by měl hlavně náramkové hodinky Bucherer Blue Edition, ovšem ty ve výsledku poměrně dost zastiňuje. Přeci jen vzhled hodinek je však tímto motocyklovým skvostem poněkud zastíněn.

Byl pro vás článek zajímavý? Sdílejte jej přátelům: