3.7.2019
Kategorie: Zajímavosti

Seat si připravil novou výbavu pro milovníky kávy

Seat se na základě svých průzkumů rozhodl nabídnout řidičům výbavu, která potěší hlavně ty, kteří si ve voze rádi pochutnají na kvalitní kávě. Navíc díky Seatu ušetří čas i peníze.

Presso v Seatu

Seat se spojil se společností Handpresso a nově začal nabízet sadu příslušenství, která zahrnuje malý kávovar a dvojici šálků v praktickém balení. Automobilka samozřejmě není první, kdo něco takového začal zákazníkům nabízet, ovšem je první, kdo spolu s touto nabídkou přinesl čísla, která se sice vztahují jen na britské řidiče, ale ti se od těch ostatních v Evropě zas tolik lišit nebudou.

Seat uvádí, že až dva z pěti britských řidičů rádi popíjejí kávu za volantem. Seat dodává, že pokud si připravujeme kávu ve voze, můžeme díky výbavě ušetřit až 54 tisíc ročně. Provoz kávovaru stojí jen 12 tisíc ročně a zároveň se jedná o věc šetrnou k životnímu prostředí, protože odbourává použití jednorázových kelímků. Těch je jen ve Velké Británii vyhazováno přibližně 2,5 miliardy kusů ročně. Díky dvojici šálků však nemusí majitel kávovaru používat jednorázové kelímky vůbec.

Seat nabízí kávovar pro všechny své vozy. Zařízení je napájeno z 12V zásuvky a je navrženo tak, aby se dalo jednoduše usadit do držáku nápojů ve vozidle. Příprava kávy trvá přibližně tři minuty a zařízení je schopno uvařit až 50 ml klasického expressa. Na českém trhu bude kávovar také dostupný a to za částku 6 127 korun.

Byl pro vás článek zajímavý? Sdílejte jej přátelům: