6.5.2020
Kategorie: Motorky

Pursang E-Track a E-Street: Klasický styl v moderním pojetí

Když se tradice potká s modernou, tak by se dala nazvat dvojice motocyklů značky Pursang, která do současnosti přenesla styl klasických motocyklů značky Bultaco.

Klasika v novém

Bultaco je španělský výrobce motocyklů, který představil první zástupce rodiny Pursang ve druhé polovině šedesátých let minulého století. Jedná se o dvoutaktní jednoválcové stroje o objemech 125, 250, 360 a 370 kubických centimetrů, které již při výrobě vykazovali vlastnosti špičkových strojů.

Mimo motokrosové tratě se proslavily i na filmovém platně, když na jich jezdil Peter Fonda v jedné ze scén slavného filmu Easy Rider. Zašlou slávu motocyklů značky Bultaco se nyní snaží oživit značka Pursang, za kterým stojí Jim Palau-Ribes.

Pursan představil dva první modely, které však nejsou určeny na motokrosové tratě, ale jedná se o moderní scramblery, které nabízejí možnost jízdy v celé řadě terénů a zároveň nejsou škodlivé pro životní prostředí.

Novinky E-Track a E-Street jak již svým jménem naznačují, jsou totiž vybaveny elektromotorem a baterií. Ty jsou uloženy v chrom-molybdenovém rámu, který tvoří základ téměř identických modelů.

E-Track ke svému pohonu využívá elektromotor o výkonu 11 kW v kombinaci s trojicí baterií o celkové kapacitě 7,2 kWh. Stroj o hmotnosti 147 kg má dosahovat maximální rychlosti 120 km/h. Dojezd by se mě, pohybovat kolem 140 kilometrů a plné kapacity baterie je možné dosáhnout po šesti hodinách nabíjení.

Pursang E-Street disponuje elektromotorem o výkonu 8 kW a dvojicí akumulátorů o kapacitě 3,2 kWh. Model váží 132 kilogramů a jeho maximální rychlost činí 100 km/h. Dojezd se pohybuje kolem 100 km a dobíjení trvá přibližně pět a půl hodiny.

Pursang E-Track by měl k prvním majitelům zamířit během tohoto roku za cenu od 13 700 eur, tedy asi 350 tisíc korun. V případě modelu E-Street je základní cena nižší a to 9 700 eur, tedy přibližně 250 tisíc korun.

Byl pro vás článek zajímavý? Sdílejte jej přátelům: