Proč si vzít auto na leasing nebo úvěr?

Důvodem, proč nenakupovat za hotové, nutně nemusí být nedostatek financí. Rozložením splátek na více let lze dosáhnout momentální úspory a peníze raději smysluplně investovat. Alespoň tak se staví spousta lidí k nákupu nového auta. Počet sjednaných úvěrů a leasingů stoupá, a to jak v případě nových, tak i ojetých automobilů. Proč byste si měli vzít auto na leasing nebo na úvěr vy?

Pozor na smlouvu o úvěru, může být plná omezení

Auto na úvěr si pořizují především soukromé osoby, a to proto, že chtějí být zapsány jako majitelé v TP. V praxi však mnohé úvěrové společnosti využívají financovaný automobil jako zástavu a vydávají klientům velký technický průkaz až po doplacení dlužné částky. Ve smlouvách jsou často také různá omezení, například zákaz cestování do zahraničí, půjčování automobilu třetím osobám apod. Takto nevýhodná smlouva v podstatě stírá rozdíl mezi úvěrem a leasingem. Proto je podstatné, abyste si nejdříve smluvní podmínky důkladně přečetli a až poté podepsali.

leasing_01

Leasing a operativní leasing firmy milují

Auto na leasing je optimální řešení pro firmy, které např. nemohou získat bankovní úvěr. Ještě oblíbenější je tzv. operativní leasing, což je moderní způsob pronájmu vozidla. Tento způsob financování firmám umožňuje efektivnější využití zdrojů. Operativní leasing zároveň zahrnuje široké spektrum doplňkových služeb (např. výměnu pneumatik, servis apod.). Po skončení smlouvy si leasingová společnost vozidlo nechává.

Úvěr na auto a leasing mají mnoho společného a obecně nelze říct, který způsob financování je výhodnější. Vždy záleží na podmínkách konkrétního produktu a individuálních požadavcích ze strany zákazníka. Pozornost je třeba věnovat jiným faktorům – vždy uzavírat smlouvu u renomované společnosti, přemýšlet o výši splátky z dlouhodobého hlediska a zjistit si veškeré detaily o službách, bonusech a pojištění.

Byl pro vás článek zajímavý? Sdílejte jej přátelům: