26.7.2017
Kategorie: Videa, Zajímavosti

Přelomový akumulátor

Společnost StoreDot oznámila, že se jí podařilo vynalézt revoluční akumulátor, který je možné nabít za pět minut, a který umožní dojezd 500 kilometrů.

Elektroautomobily by byly naprosto nepřekonatelné, pokud by neměly jednu malou, velkou slabinu, a tou jsou jejích akumulátory. Ty totiž zásadním způsobem ovlivňují váhu vozu, jeho dojezd a také jeho využitelnost ve vztahu k rychlosti nabíjení. Bohužel vývoj v této oblasti je pomalejší než bychom si přáli a i přesto, že se čas od času objeví prototyp, který slibuje změnu, zatím žádný nebyl předen do využitelné praxe. A dokud se tak nestane, nemůžeme počítat s tím že se sníží cena elektromobilů, zvýší se jejich dojezd a nákladovost.

Celou situaci by možná mohl pomoci změnit nový počin společnosti StoreDot. Ta na berlínském CUBE Tech Fair představila akumulátor jménem FlashBattery se super rychlým dobíjením. To je tak rychlé, že by plné kapacity zařízení mělo být dosaženo za 5 minut a přitom by byl zjištěn dosah dojezdu až 480 kilometrů.

Veškeré podrobnosti jsou prozatím tajné, ovšem společnost prozradila, že baterie obsahuje 40 jednotlivých modulů, které společně kombinují skloněné vrstvy nanomateriálů vytvořených z organických sloučenin. To znamená, že baterie neobsahuje žádný grafit, který je hlavním kamenem úrazu, co se rychlého nabíjení týče.

Společnost se momentálně snaží najít partnera a její zrak směřuje hlavně do Asie, tedy nejspíše do Činy. Právě zde hledá někoho, kdo by jí s realizací tohoto malého zázraku pomohl a díky komu by mohla začít vyrábět větší množství článků pro jejich pořádné testování. Do automobilů, a sériové výroby, se novinka mohla podle slov jejich výrobců podívat už za tři roky. Nechme se tedy překvapit, zda se jedná o další planou naději, či jsme skutečně na začátku revoluce, která přinese do cestování automobily zcela nová pravidla.

Byl pro vás článek zajímavý? Sdílejte jej přátelům: